• Powered by Ajaxy
rg copy
 • زمان برگزاری: February 9 - February 19
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:October 15 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.berlinale.de
 • برلین تنها یک شهر که بزرگ‌ترین اتفاق هنری در آن می افتد نیست، بلکه یک روز مهم از تقویم جهانی صنعت فیلم است. بیش از نوزده هزار نفر از حرفه‌ایهای این صنعت، از ۱۲۰ کشور دنیا به این جا می آیند؛ از جمله : ۳۸۰۰ خبرنگار. و این به دلیل اعتبار بالای جشنواره ی بین‌المللی فیلم برلین است. جشنواره‌ی برلین به راستی رویداد بزرگی است و به‌طور هم زمان، جشنواره‌ی بحث و جدل نیز هست. با بیش از ۱۸۰۰۰۰ (صد و هشتاد هزار) بلیطی که به فروش می‌رسند، برلین تنها یک فرصت ملاقات برای حرفه‌ایاین صنعت نیست؛ این جشنواره درعین‌حال، برای دوستداران جشنواره ها از سرتاسر دنیا، لذت فراوانی در پی دارد. برای دو هفته، هنر، شگفتی، جشن ها و کار، یکدیگر را در برلین ملاقات می‌کنند.
  هر ساله در قسمت نمایش عمومی جشنواره‌ی برلین، حدود ۳۶۵۰ فیلم به نمایش در می آید که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها برای اولین بار در جهان و در اروپا به نمایش در می‌‌آیند. فیلم‌هایی از هر ژانر، با هر مدت زمان و با هر فرمتی برای ملاحظات اولیه پذیرفته می شود. برلینر به بخش های مختلفی تقسیم شده است که هر کدام پروفایل منحصر به فرد خود را دارد؛ فیلم‌های بزرگ بین‌المللی در بخش مسابقه، فیلم‌های مستقل و تولیدات خانه‌ی هنر در بخش پانوراما، فیلم‌هایی که مخصوص مخاطبان جوان است در بخش نسل (Generation)، هیجان‌انگیزترین بخش تولیدات سینمای آلمان در بخش Perspektive Deutsches Kino، و «نگاه عمیق به فیلم با فاصله» و فیلم‌های تجربی کشورهای دیگر در انجمن بین‌المللی سینمای جدید. جشنواره با بخش مرور آثار و تجلیل که در آن بر روی زندگی و آثار یک شخصیت بزرگ سینمایی تمرکز می شود، به پایان می‌رسد. هر دوی این بخش ها، با سرپرستی موزه‌ی فیلم برلین، برگزار می شود و هدف آن شناخت جایگاه سینمای معاصر و بررسی تاریخ آن است.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.