• Powered by Ajaxy
Busan International Film Festival
 • زمان برگزاری: October 12 - October 21
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:June 30 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.biff.kr
 • در سال ۲۰۱۱ نام این جشنواره از جشنواره‌ی بین‌المللی پوسان به جشنواره‌ی بین‌المللی بوسان تغییر کرد. این جشنواره‌ی کره‌ای مشهور، فیلم‌های بین‌المللی و داخلی را در برنامه‌های زیر نمایش می‌دهد:
  ۱) جشن افتتاحیه (Gala Presentation)
  در این بخش، فیلم‌های جدید اساتید مشهور سینما به نمایش در می‌آیند. فیلم‌هایی که در یک سال اخیر در دنیا مورد بحث و گفتگو بوده اند یا فیلم‌هایی که برای اولین بار در سطح بین‌المللی به نمایش در می‌آیند.
  ۲) دریچه ای به سینمای آسیا:
  در این بخش فیلم‌های کارگردانان با استعداد آسیایی نمایش داده و معرفی می‌گردند که فرم و دیدگاه متفاوتی را ارائه می‌دهند.
  ۳) جریان نو (New Currents)
  بخش رقابتی است که در آن اولین یا دومین فیلم فیلمسازان پیشرو آسیایی به نمایش در می‌آید. این فیلم‌ها برای اولین بار در این جشنواره به نمایش در می‌آیند.
  ۴) بخش سینمای امروز کره:
  منتخبی از فیلم‌های بلند کره ای در دو بخش پانوراما و ویژه نمایش داده می شوند. این دو طیف، تمایل فعلی سینمای کره را یادآوری کرده و یک پیش بینی از آینده به دست می‌دهند.
  ۵) مروری بر سینمای کره:
  این بخش، به بررسی قالب سینمای کره و تاریخ آن از طریق مرور آثار یکی از کارگردانان مهم و صاحب‌سبک یا یک موضوع ویژه می‌پردازد.
  ۶) سینمای جهان:
  معرفی آثار جدید فیلمسازان مشهور در کنار به نمایش درآوردن بهترین فیلم‌های سال که کمک می کند تمایلات و سمت‌وسوی سینمای جهان را دریابیم.
  ۷) Flash Forward
  فلش فوروارد یک بخش رقابتی جشنواره است که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شده و طوری تنظیم شده که از میان نسل جدید، آن‌هایی که با سینما آشنایی بیشتری دارند و کارهای‌شان جنجال انگیز خواهدبود،کشف شوند. این بخش، یک مجموعه ی گلچین شده از فیلمسازانی است که تنها یک یا دو فیلم ساخته‌اند و آسیایی هم نیستند و تمامی این فیلم‌ها نیز برای اولین بار در دنیا به نمایش درمی‌آیند.
  ۸) نمای باز (Wide Angle):
  بخشی است که به نمایش فیلم‌های کوتاه، انیمیشن‌ها، مستندها و فیلم‌های تجربی درخشان و برجسته‌ای که با استفاده از قاب سینما، دیدگاه های متفاوت و جدید و جالبی را بیان می‌کنند، اختصاص داده شده است.
  ۹) سینمای باز:
  در این بخش، مجموعه ای از فیلم‌های جدید، که هم هنرمندانه هستند و هم در نزد عام محبوبیت دارند، به همراه کارهای تحسین شده در سطح دنیا، همگی در فضایی باز به نمایش در خواهند آمد.
  ۱۰) تمرکز بر برنامه‌های ویژه:
  مرور آثار و نمایش فیلم از یک کارگردان بسیار سرشناس یا یک ژانر خاص.
  ۱۱) شور و هیجان نیمه شب (Midnight Passion):
  شور و هیجان نیمه شب بخشی از برنامه است که در آن فیلم‌هایی با ژانرهای مختلف به نمایش درمی‌آید که برای تماشاچیان، سرگرم‌کننده باشند.
  جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بوسان در سال ۲۰۱۱ جایزه‌هایی در بخش های زیر اهدا کرد:
  جایزه‌ی موج نو (New Currents Award):
  جایزه‌ی موج نو به فیلم بلند داستانی‌ای داده می‌شود که از بین کارهای فیلمسازان جدید آسیایی که در بخش موج نو شرکت داده شده‌اند، انتخاب شود. داوران معروف بین‌المللی برنده را انتخاب خواهد کرد با این امید که تشویقی باشد برای اینکه آنان تلاش خود را برای کشف ارزش های سینمای آسیا ادامه دهند. جایزه هر فیلم ۳۰۰۰۰ (سی هزار) دلار آمریکا است.
  : Flash Forward Award
  بخش فلش فوروارد به اولین یا دومین فیلم هنرمند تازه کاری اعطا می‌شود که آسیایی نباشد. به فیلم برنده ی این بخش، ۳۰۰۰۰ دلار آمریکا تعلق می گیرد.
  : Sonje Award
  این جایزه به بهترین فیلم کوتاه کره‌ای و آسیایی تعلق می‌گیرد که در بخش نمای باز شرکت داده شده باشد. برای کمک به تولید یک شاهکار دیگر به هر کارگردان ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ KRW داده می شود.
  : PIFF Mecenat Award
  این جایزه به بهترین فیلم مستند کره‌ای و آسیایی اختصاص داده شده است که در بخش نمای باز شرکت کرده باشد. جایزه‌ی نقدی این بخش KRW 10,000,000 است که به هر کارگردان داده می شود تا بتواند شاهکار دیگری بسازد.
  : KNN Award
  برنده ی این بخش به‌وسیله‌ی رأی تماشاچیان انتخاب می شود. این جایزه از سوی مؤسسه‌ی KNNبه محبوب‌ترین فیلم جشنواره در بخش موج جدید اختصاص داده می‌شود و مبلغ آن، ۲۰۰۰۰ (بیست هزار) دلار آمریکاست که به کارگردان داده می‌شود.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.