• Powered by Ajaxy
Buenos Aires International Independent Film Festival
 • زمان برگزاری: April 19 - April 30
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:December 15 , 2016
 • وب سایت جشنواره: festivales.buenosaires.gob.ar/es/home
 • این جشنواره، اولین بار در ۱۹۹۹ توسط بخش Secretary of Culture دولت شهر بوینس‌آیرس تشکیل شد. جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم مستقل بوینس‌آیرس (BAFICI) همچنان ادامه پیدا کرد تا توانست رشد کند و مورد توجه قرار بگیرد. BAFICI فضایی است که فرهنگ مصرف‌کنندگان را تحریک کرده و ارتقا می بخشد؛ فرم های حرفه‌ای را ترویج می‌کند و باعث می‌شود که جوانان با دیدگاه های مختلف برای انجام کار خلاقه و تولید هنر دور هم جمع شوند، بوینس آیرس را به یکی از مراکز اصلی سینمای جوان در دنیا تبدیل کنند و این شهر را با همکاری یکدیگر، به پایتخت هنری آمریکای لاتین تبدیل کنند.
  یکی از مشخصه های بارز جشنواره این است که فیلم‌های مستقل اقصی نقاط دنیا را در برنامه‌ی خود جا داده و به تماشاچیان اجازه می‌دهد که به این نوع سینما نزدیک شوند و واقعیاتی را در این فیلم‌ها ببینند که در برنامه‌های رایج، به آن‌ها دسترسی ندارند. حضور فیلم‌هایی از ۴۷ کشور به تعدد نظرات و دیدگاه‌ها کمک بسیاری می‌کند و آن‌ها در کنار یکدیگر، تصویر یگانه‌ای از فرهنگ های مختلف دنیا به دست می‌دهند و فرهنگ، به عنوان یک محور اساسی در سیاست عمومی، درک خواهد شد.
  فیلمسازان برای دست یافتن به جوایز با هم رقابت می‌کنند، جوایزی مثل: بهترین فیلم، بهترین کارگردان، جایزه‌ی ویژه ی هیأت داوران، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن در بخش رقابت رسمی به اسم Lo nuevo de lo Nuevo.
  رقابت فیلم‌های کوتاه، مسابقه‌ی حقوق بشر، جایزه‌ی منتخب تماشاچیان (برای بهترین فیلم داخلی و بهترین فیلم خارجی)، جایزه‌ی تنوع فرهنگی، جایزه‌ی Fipresci، جایزه‌ی Signis، جایزه‌ی ADF برای بهترین عکاسی و جایزه‌ی A.MU.CI (برای بهترین موسیقی متن).
  BAFICI با هدف برانگیختن و حمایت از فیلمسازان مستقل تازه کار، آزمایشگاه بوینس‌آیرس را برای حمایت از پروژه های آن‌ها راه اندازی کرد. از سوی دیگر Hubert Bals، Göteborg، Antorchas، TyPAحدود ۱۰۰۰۰ یورو برای جایزه در نظر گرفته اند تا بتوان از پروژه‌ها حمایت کرد. از طرفی، سمینار “Produire au Sud” (که برای اولین بار در آمریکای لاتین تشکیل شده است) پروژه هایی را انتخاب می‌کند و آن‌ها را در مسابقه‌ی تولیدکنندگان جوان هنر که مبلغ جایزه‌ی آن، ۵۰۰۰ یورو است، شرکت می‌دهد.
  علاوه بر این، بهترین کار در حال پیشرفت (Best Work in Progress) جایزه‌ی ۱۲۰۰۰ دلار آمریکا را پس از تولید دریافت می‌کند.
  مقبول شدن سینمای آرژانتین در سطح بین‌المللی باعث شده که همواره نمایش داده شود. سال گذشته نیز در چند جشنواره شرکت کرد و جایزه‌هایی گرفت و در BAFICI نیز بازتاب پیدا کرد. همچنین در ۲۴ جشنواره‌ی بین‌المللی مثل ونیس، برلین، مونترآل، تورنتو، کارلوواری، تسلانیکی (Thessaloniki)، بروژ (Bruges)، تریست (Trieste)، سان فرانسیسکو، لوکارنو، پوسان، ونکوور، والدیویا (Valdivia)، گنت (Ghent)، لینکلن، اولزو (Oslo) و نیوکورک (New Cork) حضور پیدا کرد. وزیر فرهنگ، دکتر گوستاوو لوپز (Dr. Gustavo López)، در اختتامیه‌ی جشنواره به نکته‌ای مهم اشاره کرد: ما به بوینس آیرس به چشم محلی برای ملاقات فرهنگ نگاه می کنیم، جایی برای خلق کردن، جایی که طلایه دار است و به دنبال هویت ها می‌گردد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.