• Powered by Ajaxy
Animafest- Zagreb - Feature film edition
 • زمان برگزاری: June 5 - June 10
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:October 28 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.animafest.hr
 • جشنواره‌ی فیلم انیما فست زاگرب (ANIMAFEST-ZAGREB) – تدوین فیلم بلند
  جشنواره‌ی جهانی انیمیشن زاگرب، دومین جشنواره‌ی قدیمی اروپایی است که بیشتر به نام «انیما فست زاگرب» شناخته می‌شود. این جشنواره از سوی (ASIFA) (انجمن بین‌المللی فیلم انیمیشن) تأیید شده و در شهر زاگرب پایه ریزی شد. استودیوی تولید فیلم زاگرب ، اولین جشنواره‌ی مربوط به انیمیشن در دنیا را در ژانویه ی سال ۱۹۷۲ پایه ریزی کرد که دبیر آن جشنواره، زلیمیر ماتکو (Zelimir Matko) اولین کارگردان جشنواره نیز بود. در سال ۲۰۰۷، سازمان هولاهوپ (Hulahop) سازمان دهی و هدایت جشنواره را بر عهده گرفت.
  انیما فست تا به حال میزبان بسیاری از کارگردانان شناخته شده ی عرصه‌ی انیمیشن سازی بوده است و به همت دبیر متعهد این جشنواره در سال ۲۰۰۵، مارگیت بوبا آنتور (Margit Buba Antauer) به شهرتی جهانی دست یافته است.
  انیما فست، به انیمیشن‌های بلند اختصاص داشت اما از زمانی که این جشنواره به یک بینال هرساله تبدیل شده است، هر سال این جشنواره به انیمیشن‌های بلند و تعدادی هم انیمیشن کوتاه اختصاص داده شده است. همچنین از سال ۲۰۰۷، برنامه‌ریزی به گونه‌ای بوده است که نویسندگان و حرفه‌ای‌ها بیشتر بتوانند در جشنواره مشارکت داشته باشند و در تبادل فرهنگ‌های منطقه‌ای با یکدیگر پیشرو باشند و از مزایای جشنواره برای ساخت پروژه های ویژه، استفاده کنند. انیما فست، الهام بخش تهیه کنندگان و سازندگان فیلم‌های انیمیشن است تا با یکدیگر در پروژه ها همکاری کنند.
  در ماه ژوئن ۲۰۰۹، جشنواره‌ی تدوین فیلم انیمیشن زاگرب، با اعلام جایزه‌ی بزرگ انیما فست به پایان رسید، جایزه‌ی طلایی فیلم زاگرب، جایزه‌ی تماشاچیان و جایزه‌ی ASIFA کرواسی. بیش از هفت هزار و پانصد تماشاچی از سراسر دنیا از دیدن انیمیشن‌های زیبا در اروپا و در سینماهای موویپلکس (( Movieplex لذت بردند و بسیاری از تماشاچیان توانستند در جلسات مباحثات با سینماگرها آشنا شوند.
  بیل پلیمپتون (Bill Plympton ) انیماتور معروف و کلاس های فشرده ی او برای دوستداران فیلم‌های انیمیشن بسیار جذاب بود.
  در سال ۱۹۸۶، جشنواره جایزه‌ی یک عمر فعالیت هنری را (که جایزه ای ویژه در جشنواره های انیمیشن بود)، برای بزرگداشت به هنرمندانی که پیشینه‌ی کاری قابل ملاحظه ای داشتند و در رشد و گسترش ژانرهای متفاوت انیمیشن و ارتقادادن انیمیشن از جنبه های مختلف دخیل بوده اند و تلاش کرده‌اند، اهدا کرد. در سال ۲۰۰۲ شورای جشنواره جایزه‌ی یک عمر فعالیت هنری را به کسانی که سهم برجسته ای در تئوری فیلم انیمیشن داشتند، اختصاص داد.
  در طول هفته‌ی جشنواره، هدف جشنواره دست یافتن به ارتقا و رشد هنر و تولید فیلم‌های انیمیشن است. به طور معمول، این هدف، از طریق یادآوری گذشته با توجه به مرور ملیتی، شخصی و موضوعی، ارزیابی دنیای کنونی تولید فیلم، هم از طریق برنامه‌های بخش رقابتی و هم بخش غیر رقابتی دنبال می‌شود.
  آن‌ها همچنین نمایشگاه ها، سخنرانی‌ها، میزگردها و برنامه‌های مربوط دیگری نیز ارائه می دهند. در مدت باقی مانده از سال، ما سعی می کنیم که انیماتورها را برای ساختن فیلم‌های‌شان و به پیش بردن پروژه‌های‌شان تشویق کنیم.
  فیلم‌های تولیدی می‌توانند از هر ژانری باشند، می‌توانند برای سینما، تلویزیون یا یک رسانه‌ی جدید ساخته شده باشند.
  -فیلم‌های سی ثانیه ای تا سی دقیقه ای (فیلم در بخش مسابقه‌ی اصلی، مسابقه‌ی دانش‌آموزان، مسابقه‌ی فیلم‌هایی که برای کودکان هستند و فیلم‌های سفارشی)
  -سی ثانیه ای تا ۱۰ دقیقه ای (فیلم‌های اینترنتی)
  – بیش از ۵۰ درصد فیلم تولیدی باید ساخته شده از سکانس های انیمیشنی باشد.
  جایزه به بخش های مسابقه‌ی اصلی، مسابقه‌ی فیلم‌های دانش‌آموزی، مسابقه‌ی فیلم‌های کودک، مسابقه‌ی فیلم‌های سفارشی ( آموزشی، تبلیغات بازرگانی و موزیک ویدیوها) و فیلم‌های اینترنتی.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.