• Powered by Ajaxy
Black Maria Film & Video Festival
 • زمان برگزاری: February 5 - February 6
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:October 15 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.blackmariafilmfestival.org
 • جشنواره‌ی فیلم و ویدیوی بلک ماریا ، از سال ۱۹۸۱ آغاز به کار کرد. داوران بخش مسابقه و تور جوایز، مأموریت خود را برای دفاع کردن، نمایش دادن و تشویق کارهای ساختارشکن فیلمسازان و ویدیوسازان مستقل، در نظر گرفته‌اند. این جشنواره به خاطر برنامه‌ی نمایشگاه کارهای ملی‌اش، معروف است که شامل تعدادی از کارهای درخشان معاصر از مجموعه ی ۵۰ فیلم و ویدیوی برنده می‌شود.
  پس از یک فرایند دقیق داوری، جشنواره، تور خود را در هر ژانویه راه اندازی می کند. بیش از ۷۰ مؤسسه از جشنواره‌ی Black Maria استقبال کردند. این جشنواره از دسترسی داشتن تماشاچیان تئاترها و موزه ها، کالج ها، کتابخانه‌ها، انجمن های فیلم، میکروسینماها و سازمآن‌های اجتماعی به تجربه های معنی دار و باارزش، مطمئن می‌شود.
  امروزه کارهایی که توسط جشنواره‌ی فیلم و ویدیوی Black Mariaبه نمایش درآمده اند، وضعیت بشر را مورد کاوش قرار می‌دهند، البته در چارچوبی که این رسانه اجازه می دهد. آن‌ها کارهای تکه‌تکه ای را ارائه می دهندکه آبستن فرم‌های هنری فیلم و ویدیوهاست: (یعنی مستند، تجربی، انیمیشن و داستانی) البته با تأکید بر حساسیت کارهای ساختارشکن.
  تور جشنواره، کارهایی را که در زمینه های مختلف موضوعی و هنری برنده شده اند، به نمایش می‌گذارد که تنظیمات متناسبی با جایی که در آن به نمایش گذاشته می شود و مخاطبان آن خطه دارد و منجر به درک درست آن‌ها از اثر می‌شود.
  برنامه‌های خصوصی که زمان‌های متفاوتی (بیشتر در حدود ۹۰ دقیقه )دارند، به سرپرستی برندگان جوایز و برنامه‌ریزهای با تجربه‌ی جشنواره، به همراه نمایندگانی از مؤسسات میزبان برگزار می شوند. سرپرست جشنواره برای معرفی و نظارت بر کار نمایشگاه ها به همه‌ی مکان‌های برگزاری سرمی زند تا از این طریق، مخاطبان نیز بتوانند راحت با او گفتگو کنند. جزوه‌های برنامه با توضیح تمام کارهای موجود در مجموعه‌ی جشنواره به هر کدام از مخاطبان داده می‌شود.
  به علاوه‌ی این برنامه‌ها، جشنواره‌ی فیلم و ویدیوی Black Maria ، به تازگی همکاری جدیدی را با Robert Flaherty Film Seminar آغاز کرده است. کارهایی که در ویترین سمینار قرار می‌گیرند، برای شرکت در نمایشگاه Black Maria ملاحظه می شوند و اگر پذیرفته شوند، در بخش معرفی ویژه ی جشنواره قرار می‌گیرند.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.