• Powered by Ajaxy
AFI Fest
 • زمان برگزاری: November 5 - November 12
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:July 24 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.afi.com/afifest
 • جشنواره‌ی AFI، که توسط Audi معرفی شد، طولانی ترین جشنواره‌ی فیلم در لس آنجلس و یکی از تأثیرگذارترین جشنواره ها در آمریکای شمالی است. جشنواره‌ی AFI رقابتی بین‌المللی بین فیلم‌های جدید از فیلم سازان تازه کاراست و مروری نیز بر کارهای استادان مشهور دنیا دارد با شبی سرشار از جشن و سرور بر روی فرش قرمز. آکادمی هنر تصویر متحرک و علوم، جشنواره‌ی AFI را به عنوان جشنواره‌ی صاحب صلاحیت برای قرارگرفتن در رده ی بخش فیلم‌های کوتاه اسکار تشخیص داد. در میان بخش‌های جشنواره‌ی AFI بخش «دست‌یابی به موفقیت» قرار دارد که تنها فیلم‌های پذیرفته شده در این بخش، در آن شرکت داده می شوند . علاوه بر این، فیلم برنده ی بخش «دستیابی به موفقیت» برای بینندگان به نمایش درمی‌آید؛ این فیلم برنده‌ی جایزه‌ی ۵۰۰۰ دلاری جشنواره نیز می شود.
  جشنواره‌ی AFI در سال ۱۹۸۷ آغاز شد، زمانی که انیستیتوی فیلم آمریکا،FILMEX در لس آنجلس، یک نمایشگاه فیلم برپا کرد و به عنوان یک برنامه از AFI ، به مدت ۲۵ سال ، فستیوال از تعداد متعددی از فیلمسازان و هنرمندان قدردانی کرد از جمله: پدرو آلمادوار، دارن آرنوفسکی، دنی بویل، کاترین دونوو، جانی دپ و مریل استریپ و همچنین، فیلم‌هایی را نمایش داد که برند‌ه‌ی اسکار بوده‌اند، از جمله: قوی سیاه، سخنرانی پادشاه، بالماسکه ی هیولا، میلیونر زاغه نشین، با ارزش، با او حرف بزن و فیلم درون خط راه برو.
  بازار فیلم‌های آمریکایی (AFM) ، ۲ تا ۱۱ نوامبر ۲۰۱۱، همتای مارکت جشنواره‌ی AFI است که بوسیله ی Audi معرفی شده است. فستیوال AFI و AFM به همراه یکدیگر، جامعه‌ی فیلم را به‌وسیله‌ی تنها جشنواره/ بازار موجود در آمریکای شمالی تغذیه می‌کنند.
  به عنوان بزرگترین اتفاق تجاری فیلم در دنیا، AFM هدایت تمام فیلم‌های حرفه‌ای دنیا را به عهده دارد. تنها در هشت روز، بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار، معامله ی تولید فیلم صورت می گیرد؛ هم فیلم‌هایی که کامل شده‌اند و هم فیلم‌هایی که هنوز فیلمبرداری‌شان شروع نشده است.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.