• Powered by Ajaxy
gjuk copy
 • زمان برگزاری: April 11 - April 25
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:December 15 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.hkiff.org.hk
 • جشنواره بین المللی فیلم هنگ کنگ (HKIFF) یکی از معتبرترین پلت فرم های آسیا برای فیلمسازان، متخصصان فیلم و تماشاچیان در سراسر جهان برای راه اندازی کارهای جدید و تجربه های سینمایی برجسته است. این فستیوال در سال ۱۹۷۷ تاسیس شده است، و در رویدادی ۱۶ روزه محل نمایش بیش از ۲۰۰ فیلم جدید، شش سمینار، ده ها کنفرانس مطبوعاتی (با ۳۰۰ تا از مطبوعات آسیایی و خارجی و ۲۰۰ نماینده از رسانه ها) و ۴۵۰ مهمان خارجی و مشهور بین المللی می باشد. HKIFF ادای احترام خود را به فیلمسازان برجسته و دیگر کارکنان از طریق ۴ بخش رقابتی، به نام های ” HDV SONY رقابت های دیجیتال آسیا” (توسط هندی کم سونی حمایت می شود که قبلاً به نام مسابقه DV آسیا شناخته می شده است)، “جایزه ی بشردوستانه برای مستندها” (که توسط توسط بنیاد Lee Hysan Foundation حمایت می شود)، “جایزه ی Fipresci” و “جایزه SIGNIS” با همکاری سازمان SIGNIS هنگ کنگ (SIGNIS Hong Kong) نشان می دهد. یک بخش جدید رقابتی به نام “Fresh Wave Joint-U Short Film Competition” در سال ۲۰۰۷ و با هدف پرورش استعدادهای تازه، با همکاری سازمان هنری شورای توسعه ی هنگ کنگ (حمایت شده توسط شرکت Yu Tai Hing) معرفی شد.
  علاوه بر این برنامه های رقابتی، HKIFF برنامه های مرور گذشته شامل نمایش ها، سمینارها و نمایشگاه‌های عکس از مشاهیر فیلمساز منتخب سالانه را نیز ارائه می دهد.
  سی امین HKIFF، نمایش ۲۰۰۵ یازدهمین جوایز فیلم کوتاه و ویدئوی مستقل هنگ کنگ (The 11th Hong Kong Independent Short Film & Video Awards 2005 Showcases) را با همکاری مرکز هنر هنگ کنگ و The Devil’s Playground مشترک با برنامه ی دانشگاهی با ۵ انستیتوی محلی و دانشگاه شامل دانشکده ی هنرهای نمایشی هنگ کنگ، دانشگاه باپتیست هنگ کنگ، دانشگاه شهر هنگ کنگ، انستیتوی آموزش حرفه ای هنگ کنگ (Kwun Tong) و دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ سازماندهی کرد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.