• Powered by Ajaxy
Dubai International Film Festival
 • زمان برگزاری: December 6 - December 13
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:August 31 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.dubaifilmfest.com
 • جشنواره بین‌المللی فیلم دبی (DIFF)، فستیوال فیلم رقابتی است که آثار خوب را به نفع سینما و فرهنگ دبی و سینمای جهان به نمایش می‌گذارد. فیلمسازان عرب، آسیایی و آفریقایی می‌توانند در بخش مسابقه Muhr که ۲۸ جایزه به ارزش بیش از ۵۵۰۰۰۰ دلار را اهدا می‌کند، شرکت کنند. این فستیوال، فیلم‌های سرتاسرنقاط جهان در هر ژانر را در ۸ برنامه کلی به نمایش می‌گذارد:

  پل فرهنگی: این برنامه یکی از مهم‌ترین بخش‌های جشنواره دبی است. درهزاره جدید، سوءتفاهمات و کشمکش‌های فراوانی میان دنیای اسلام و جهان غرب به وجود آمده است؛ این بخش مجموعه‌ای از فیلم‌های مستند و داستانی را که قصه‌ها یا وقایعی را روایت می‌کنند که دیوارهای تعصبات و خشونت‌ها را می‌شکنند و در نتیجه کمک می‌کنند تا میان دو فرهنگ، دیالوگ و ارتباط درست برقرار شود، درکنار نمایش‌های فیلم در این بخش، جلسات نقد و بررسی نقش سینما در ایجاد این گونه پل‌ها و جستجوی بیشتر در موضوع و انگیزه برقرارکردن پل میان فرهنگ‌ها و رویاروشدن با ذهن‌ها و تفکرات دیگر، برگذار می‌گردد.

  شب‌های عربی: این برنامه یک بخش خارج از مسابقه است که مجموعه ای از فیلم‌های داستانی بلند، کوتاه و مستند را به نمایش می‌گذارد. مجموعه منتخب به نمایش درآمده ازبهترین فیلم‌های داستانی جهان عرب و غیرعرب، گواهی بر استعدادها و خلاقیت‌های موجود درسینمای معاصرعرب است.

  منتخب سینمای هند: این بخش، در برنامه بین‌المللی جشنواره قرار دارد و رابطه نزدیک میان دبی و هند با سنت دیرینه‌اش در سینمای عامه‌پسند را نشان می‌دهد. در این بخش، نه تنها آخرین اثر جذاب یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فیلم و سرگرمی‌ جهان یعنی هند به نمایش درمی‌آید، بلکه به تولیدات مستقل فیلمسازان هندی در درون این صنعت نیز پرداخته می‌شود.

  سینمای جهان: این بخش مجموعه‌ای از مهم‌ترین و جدیدترین فیلم‌های آمریکای شمالی و جنوبی، استرالیا و اروپا را به نمایش می‌گذارد.

  سینمای آسیا-آفریقا: بخش سینمای آسیا-آفریقا نیز مجموعه وسیعی از بهترین تولیدات آسیا و آفریقا را نشان می‌دهد؛ این بخش، شامل فیلم‌های غنی، متنوع و به شدت چالش‌برانگیزاست.

  صداهای اماراتی: این برنامه، بخش مهمی ‌از فستیوال دبی است که در بخش غیررقابتی سینمای عرب قرار دارد و مخصوص فیلمسازان اماراتی است. فیلم‌ها از میان استعدادهای فیلمسازی روبه‌رشد امارات انتخاب می‌شوند؛ این برنامه قصد دارد به عنوان سکویی برای عرضه فیلمسازان اماراتی به جهان و فراهم آوردن امکانی برای آنها در جهت ارائه آثارشان به گروه‌های بین‌المللی شرکت کننده در جشنواره، عمل کند.

  سینمای کودکان: در این بخش مجموعه‌ای از بهترین فیلم‌های ساخته شده برای کودکان در سرتاسر جهان عرضه می‌گردد. این بخش، فراتر از مرزهای ‌هالیوود می‌رود و آثار نقاط مختلف جهان با فرهنگ‌های مختلف را به نمایش می‌گذارد.

  انیمیشن: در این بخش، فیلم‌های انیمیشن داستانی بلند از سرتاسر جهان، نمایش داده می‌شود.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.