• Powered by Ajaxy
Chicago International Film Festival
 • زمان برگزاری: October 12 - October 26
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:July 7 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.chicagofilmfestival.com
 • جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو، قدیمی‌ترین فستیوال رقابتی فیلم در آمریکای شمالی است. این فستیوال علاوه بر نمایش بالغ بر ۱۵۰ فیلم از بیش از ۳۵ کشور جهان در مدت دو هفته برگزاری در ماه اکتبر، نمایش‌های آموزشی، برنامه‌های تقدیر ویژه، جلسات بحث و گفتگو و نیز برنامه‌های ویژه‌ای نظیر رقابت اصلی، کارگردانان فیلم اولی و دومی، سینمای آمریکا، نگاه سیاهان، فیلم‌های ترسناک جیغ اواخر شب، سینمای جهان، فستیوال مستند و فیلم کوتاه را نیز برگزار می‌کند.
  این فستیوال از سال ۱۹۶۴ توسط مایکل کوتزا، فیلمساز و گرافیست، با هدف فراهم‌آوردن فضای جایگزینی برای فیلم‌های تجاری‌هالیوودی که سرتاسر سالن‌های نمایش شهر را به خود اختصاص داده بود، برپا گردید. فستیوال در سال ۱۹۶۵، در سالن نمایش کارنگیه برگزار شد، جایی که در آن، کینگ ویدور، بت دیویس و استنلی کرامر برای سهم ارزنده و تلاش‌هایشان در سینمای آمریکا مورد تجلیل قرار گرفتند. از آن زمان، این فستیوال گسترش یافت وبه رخداد شناخته شده‌ی سالانه‌ای که به پرورش درک بهتر میان فرهنگ‌ها و ایجاد تأثیری مطلوب در هنر از طریق تصویر متحرک می‌پردازد، بدل شد. فستیوال شیکاگو در سال ۲۰۱۲، بیش از ۱۵۰ اثر از بهترین فیلمسازان جهان از ۵۰ کشور جهان را به نمایش درآورد. به علاوه، در بیش از نیمی‌ازاکران‌های هرسال، علاقمندان به آثار می‌توانند کارگردانان و بازیگرانی را که فیلم‌هایشان را عرضه می‌کنند، ملاقات کرده و پس از نمایش فیلم‌ها در جلسات گفتگو شرکت کنند. مهمانان سال ۲۰۱۰ عبارت بودند از ادوارد نورتن، فورست وایتاکر، گویلرمو دل تورو، اد برانز، آلن کاممینگ و دیوی شویمر.

  بخش‌های رقابت و برنامه‌ها

  مسابقه بین‌المللی فیلم‌های بلند:
  در این بخش فیلم‌های بین‌المللی با بالاترین استاندارد برای بهترین جایزه فستیوال، جایزه هوگوی طلایی رقابت می‌کنند. این مسابقه توسط هیأت داورانی متشکل از افراد حرفه‌ای صنعت سینما شامل کارگردانان، تهیه کنندگان، بازیگران و منتقدان قضاوت می‌شود.

  مسابقه کارگردانان جدید:
  کارگردانانی که اولین یا دومین فیلم‌های داستانی خود را ساخته‌اند، می‌توانند در این بخش شرکت کنند. برای شرکت دراین بخش، فیلم‌ها نباید پخش آمریکایی شده باشند و در صورت انتخاب برای فستیوال باید از فیلم‌های برتر آمریکا باشند.

  فستیوال مستند:
  این بخش به فیلم‌های مستندی می‌پردازد که ما را شگفت زده کرده وبه چالش می‌کشانند. این رقابت، شامل مستندهای بلندی می‌شود که دارای بالاترین سطح تولید می‌باشند.

  مسابقه فیلم‌های کوتاه:
  هر سال در این بخش، بهترین فیلم‌های کوتاه از سرتاسر دنیا به نمایش در می‌آیند. برنده این بخش از مسابقه از سوی آکادمی‌هنرها و علوم تصاویر متحرک، برای شرکت در اسکارمعرفی می‌گردد.

  مسابقه پسا تاریک:
  در این بخش، فیلم‌هایی از ژانرهای وحشت و تریلرها گرفته تا انیمیشن‌ها و کمدی‌های سیاه نمایش داده می‌شوند.

  نمایش‌های گالا:
  این بخش غیررقابتی، شامل فیلم‌هایی بااستاندارد بالاست که گمان می‌رود تأثیری قوی بر مخاطب در آمریکا و نقاط دیگر جهان داشته باشد.

  سینمای جهان:
  دراین بخش غیررقابتی، آثار جدیدی از فیلمسازان تحسین‌برانگیز بین‌المللی به نمایش درمی‌آید و طیف وسیعی از تجارب جهانی و روش‌های فیلمسازی ارائه می‌شود.

  نگاه سیاهان:
  بخشی برای استعدادهای گوناگون فیلمسازان سیاه پوست از تمامی‌ملت‌ها. این بخش، سالیانه کشف‌های جدیدی را عرضه می‌کند و از ستارگان سینما چون سیزنی چوتیر،‌هال بری، ترنس هوارد، مورگان فریمن، لی دنیلز، پم گریر، فورست وایتاکر، اسپایک لی و غیره نیز تجلیل می‌کند.

  سینمای آمریکا:
  این بخش، آثارخلاقانه‌ای از فیلمسازان لاتین\آمریکایی و نیز صداهای جدیدی از شمال و جنوب و مرکز آمریکا، مکزیک و کارابین ارائه می‌کند. فیلم‌های این برنامه با مجموعه‌ای از کلاس‌ها، جلسات گفتگو و تجلیل از فیلمسازان برجسته همراه هستند.

  فیلمسازان ایلینویز:
  این بخش، بهترین تولیدات ایلینویز و شیکاگو را نمایش می‌دهد. در این بخش، جایزه شیکاگو، به بهترین فیلم (داستانی، مستند یا موضوع کوتاه) که در ایلینویز و یا توسط ساکنین این ایالت ساخته شده، اهدا می‌گردد. جایزه شیکاگو، از خلاقیت استعدادهای محلی در زمینه هنر سینما تقدیر می‌کند.

  ارتباطات بین الملل:
  بخش مسابقه فیلم و ویدیوی ارتباطات بین الملل، انرژی فراوان خلاقیت و تکنولوژی حاضر در پس فیلم‌های صنعتی و حمایت شده، ویدیوهای آموزشی، ارتباطات تجاری و تولیدات تعاملی را معرفی و از آنها تجلیل می‌کند. در این بخش، یک هیأت، شامل نخبگان رسانه، جنبه‌های مختلف آثار، شامل میزان حرفه‌ای بودن آن‌ها، خلاقیت و قدرت در رسیدن به اهداف‌شان را بررسی می‌کنند.

  :OUTrageous
  دراین بخش، نگاه‌های جدید هنری به مسائل جنسیتی عرضه می‌گردد. همچنین در کنار آثار، برنامه تجلیل و تقدیر نیز در این بخش ارائه می‌گردد.

  :ReelWomen
  دراین بخش، از آثار ساخته شده توسط زنان تجلیل شده و فیلمسازان الهام بخش در پس فیلم‌ها معرفی می‌گردند. جلسات گفتگو، میزگردها و برنامه نقد و تحلیل آثار نیز در این بخش برگزار می‌گردد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.