• Powered by Ajaxy
dzfgvb copy
 • زمان برگزاری: November 8 - November 19
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:August 31 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.stockholmfilmfestival.se
 • ایده برگزاری جشنواره بین المللی فیلم استکهلم توسط ایگناس شوینیوس، کیم کلین و گیت شوینیوس به این دلیل که احساس کردند شهر استکهلم از کمبود جشنواره ای سینمایی در سطح بین المللی رنج می برد مطرح شد. در طول جشنواره کن، فاکسی برای اصحاب رسانه در سوئد ارسال شد و به آنان اعلام شد که نخستین دوره جشنواره بین المللی فیلم استکهلم در پاییز همان سال برگزار می شود. در نهایت با همکاری ۲۰۰ نفر از داوطلبان این ایده در همان سال به واقعیت تبدیل شد. از نخستین دوره جشنواره تاکنون بیش از ۲۰۰۰ فیلم از سراسر جهان در جشنواره نمایش داده شده و این جشنواره میزبان افرادی چون دنیس هوپر، لورن باکال، جینا رولندز، آنگ لی، دیوید کراننبرگ، رومن پولانسکی، تری گیلیام، ایلیا کازان و بسیاری دیگر بوده است.
  این جشنواره همچنین به عنوان مکانی برای کمک به جوانان و فیلمسازان تازه کار نیز شناخته می شود.
  هدف جشنواره بین المللی فیلم استکهلم توسعه مرزهای سینمای سوئد با گزینش آثار خلاقانه تولید شده در این کشور می باشد. همچنین در سمینار هایی که در این جشنواره برگزار می شود مخاطبان می توانند با دیدار با بازیگران و کارگردانان مطرح، تجربه منحصر بفردی از حضور در جشنواره داشته باشند.
  جشنواره بین المللی فیلم استکهلم بیش از ۱۷۰ فیلم را از ۴۰ کشور جهان به نمایش در می آورد و در پایان نمایش فیلم ها نیز جلسات نقد وبررسی آن ها را با حضور تماشاگران برگزار می کند. تمام فیلم ها به صورت سانسور نشده به نمایش در می آیند، گرچه جشنواره محدودیت سنی ۱۵ سال به بالا دارد.
  جوایز این جشنواره در بخش های زیر اهدا می شوند: بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری، بهترین فیلم کوتاه، جایزه ویژه تماشاگران، جایزه فیپرشی ( انجمن جهانی منتقدین )، جایزه انوار شمالی، بهترین فیلم موبایلی و جایزه یک عمر فعالیت هنری.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.