• Powered by Ajaxy
dss copy
 • زمان برگزاری: April 28 - May 7
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:January 20 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.jiff.or.kr
 • جشنواره بین المللی فیلم جئونجو با سه شعار آزادی، استقلال و ارتباطات در شهر جئونجو که از شهرهای باستانی و زیبای کشور کره است برگزار می شود. این جشنواره به عنوان یکی از مهم ترین جشنواره های فیلم در آسیا شناخته می شود که فیلم های تجربی و مستقل را از سراسر جهان عرضه می کند. برنامه متنوع جشنواره بین المللی فیلم جئونجو شامل بیش از ۱۸۰ فیلم از حدود ۴۰ کشور جهان است. این جشنواره فیلم های بلند سینمایی را در گونه های مستند، داستانی، انیمیشن و تجربی می پذیرد. برنامه ی جشنواره شامل بخش مسابقه بین الملل و سایر بخش های جنبی و غیر رقابتی است که در کنار بخش اصلی برگزار می گردند.
  برنامه های بخش اصلی (بخش مسابقه):
  – چشم انداز سینمای مستقل: بخش مسابقه بین الملل
  – سینما اسکیپ
  – سینمای کره: فیلم های کوتاه و بلند، هفته ی منتقدان، سینمای بومی جئونجو
  – دیسکاوری
  – مروری بر آثار
  – کاخ سینما
  – وسواس نیمه شب
  – نمایش در فضای باز
  – رونی ماگ
  – عجیب تر از سینما
  – پروژه ی دیجیتال جئونجو ۲۰۰۸
  – فیلم های کوتاه
  – سینمای HD در کره
  جوایز جشنواره بین المللی فیلم جئونجو به شرح زیر اهدا می شوند:
  – جایزه ووساک: بهترین فیلم مستقل در بخش چشم انداز سینمای مستقل از سراسر جهان انتخاب می شود. این جایزه به اثری تعلق می گیرد که به بهترین نحو ذات سینمای مستقل را تجسم بخشد و راه را برای سینمای آینده هموار کند.
  – جایزه برگزیدگان: این جایزه توسط تماشاچیان جشنواره بین المللی فیلم جئونجو در بخش های سینما اسکیپ و کاخ سینما برای حمایت از سینمای مستقل اهدا می گردد.
  – جایزه نت پک: این جایزه توسط کمیته نک پک به بهترین فیلم آسیایی جشنواره تعلق می گیرد.
  حداقل پنج کارشناس خبره ی سینما که شامل چهره های سرشناس بین المللی نیز می شوند هیات داوران بخش های رقابتی جشنواره جشنواره بین المللی فیلم جئونجو را تشکیل می دهند.
  هیچ هزینه ای بابت شرکت در این جشنواره از متقاضیان اخد نمی گردد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.