• Powered by Ajaxy
Rotterdam Film Festival
 • زمان برگزاری: January 27 - February 7
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:September 1 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.filmfestivalrotterdam.com
 • جشنواره بین المللی فیلم رتردام گزیده ای از بهترین فیلم های مستقل، خلاقه و تجربی را از سراسر جهان به نمایش می گذارد. این جشنواره امکانی برای کشف استعدادهای جوان در زمینه سینمای مستقل از سراسر جهان فراهم می کند. در طول ۱۲ روز برگزاری جشنواره، صدها فیلمساز و هنرمند آثار خود را در ۲۴ سالن سینمای شهر روتردام روی پرده می برند. بیش از ۳۰۰۰ نفر از اهالی مطبوعات و خبرگزاری ها و همچنین نمایندگان صنعت سینما از این جشنواره دیدن می کنند و بسیاری از آن ها در بازار فیلم جشنواره، سینه مارت نیز حضور بهم می رسانند.
  این جشنواره هر ساله طیف گسترده ای از آثار مختلف را در بخش های رقابتی و غیر رقابتی و همچنین اینستالیشن، پرفورمنس، نمایش های ویژه و جلسات بحث و گفتگو عرضه می کند. این جشنواره با نمایش فیلم های برتر، نقش مهمی در شکل گیری ارزش های فرهنگی و زیبایی شناختی دارد.
  بازار فیلم جشنواره یکی از نخستین بازارهای سینمای در نوع خود است که با ایجاد فرصت برای فیلمسازان آن ها را قادر می سازد ایده های خود را به اشتراک بگذارند و راهی برای پیدا کردن سرمایه گذار و تامین هزینه های فیلم هایشان بیابند. بازار فیلم سینه مارت هر ساله از تعدادی از کارگردانان و تهیه کنندگان برگزیده دعوت می کند تا آثارشان را برای دیگر تهیه کنندگان، بانکداران، سرمایه گذاران، نمایندگان فروش، پخش کننده ها، نماینده های کانال های تلویزیونی و سایر سرمایه گذاران بالقوه به نمایش در آورند. برای آنکه برنامه های این بازار موثر واقع شوند هر سال فقط حدود ۴۵ فیلم در این بخش عرضه می گردد.
  بنیاد هربرت بالس، فیلم های بلند سینمایی و آثار بلند سینمای مستند را از فیلمسازان با استعداد در کشورهای در حال توسعه برای پیدا کردن بازار پخش جهانی عرضه می کند. این بنیاد با اعطای وام به فیلمسازان، نقشی اساسی در به ثمر رساندن پروژه های آن ها ایفا می کند. از سال ۱۹۸۸ که این بنیاد آغاز به کار کرد، تاکنون قریب به ۶۰۰ پروژه از کشورهای مختلف آسیایی، خاورمیانه، اروپای شرقی، آفریقا و آمریکای لاتین تحت حمایت قرار گرفتند و ۸۰ درصد آن ها به سرانجام رسیدند یا در حال تولید هستند. جشنواره بین المللی فیلم رتردام هر سال آثار تولید شده تحت حمایت بنیاد هربرت بالس را به نمایش می گذارد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.