• Powered by Ajaxy
fdgh copy
 • زمان برگزاری: November 2 - November 12
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:July 31 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.cinemastlouis.org
 • جشنواره بین المللی فیلم سنت لوئیس بهترین آثار کوتاه و بلند را از سراسر جهان به نمایش می گذارد. اکثر فیلم ها که نقد های مثبت زیادی هم دریافت کرده اند، نخستین نمایش شان را در این جشنواره دارند. این جشنواره در سال ۲۰۰۷ بیش از ۲۶۰ فیلم را در ۱۱۲ بخش مختلف روی پرده برد، ۶۶ فیلم بلند ( که ۴۴ تای آن ها فیلم های خارجی بودند )، ۲۴ فیلم مستند و ۱۷۱ فیلم کوتاه. این جشنواره محل نمایش آثار بهترین کارگردانان جهان، از فیلمسازان جوان و استعداد های جدید که در خارج از مرز های کشور خود شناخته شده نیستند تا کارگردانان صاحب نام و کهنه کار است. این جشنواره افتخار دارد عرضه کننده آثار کارگردانان جدید باشد، در حالی که بسیاری از فیلم های نامزد شده برای اسکار را نیز نمایش می دهد. بخش های جنبی این جشنواره در سال ۲۰۰۷ شامل بخش جنبی مستند های لئون و ماری اشتراوس، بخش جنبی سینمای بین الملل با محوریت کشور های کروواسی، فرانسه و چین، بخش فیلم های خانوادگی، فیلم هایی برای دانش آموزان، بخش جنبی سینمای آفرقایی – آمریکایی، سینمای مستقل آمریکا، آثار شاخص هالیوود، بخش جنبی زنان در سینما، بخش ویژه دگرباشان، فیلم های کوتاه، آثار انیمیشن و … بوده است.
  سینماگران و ستارگان مطرح زیادی تاکنون در این جشنواره حضور پیدا کرده اند. افرادی چون: کوین کلاین ( برنده جایزه اسکار )، مارشا میسون ( چهار بار نامزد اسکار )، مستند ساز افسانه ای کن برنز سازنده آثار جنگ داخلی، بیس بال و جاز، آلبرت ماسسیلس، الکس گینبی( دو بار نامزد اسکار )، جرج هیکنلوپر ( فاکتوری گرل )، کن کوآپس، جیمز گان و تمام سینما گران بومی سنت لوئیس.
  سازمان این با هدف برگزاری رویداد سالیانه سینمایی برای پیشبرد سینما به عنوان فرمی هنری در سنت آغاز به کار کرد. این جشنواره در سومین سالش برگزاری در سه سالن سینما و در طول ۱۰ روز پذیرای فیلمسازان و علاقمندان سینما می باشد. حضور فیلمسازان در جشنواره، وجه مهمی از آن از آغاز جشنواره تاکنون بوده است. این جشنواره دامنه فعالیت خود را بخصوص در زمینه فیلم کوتاه و سینمای مستند روز به روز گسترش می دهد. جوایز بی شماری از جمله جایزه بهترین مستند، جایزه بهترین فیلمسازان جدید، جایزه ویژه تماشاگران، بهترین فیلم کوتاه، بهترین بازیگر جدید و … در این جشنواره به برگزیدگان تعلق می گیرد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.