• Powered by Ajaxy
jhv copy
 • زمان برگزاری: December 5 - December 13
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:October 15 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.festivalmarrakech.info
 • جشنواره بین المللی فیلم مراکش که با حمایت محمد شاه ششم در یکی از معروف ترین شهرهای جهان برگزار می شود، هر ساله میزبان فیلم های داخلی و خارجی گوناگون از استعدادهای نوظهور سینماست. این جشنواره خود را متعهد می داند تا استعدادهای جدید را با نمایش فیلم هایی که به توسعه و تکامل زبان سینما کمک می کنند معرفی نماید. تماشاگران جشنواره بین المللی فیلم مراکش همچنین می توانند سینمای گذشته، حال و آینده را در خلال برنامه های جنبی و بزرگداشت های گوناگون مرور کنند.
  این جشنواره بازتاب دهنده ی تعهد پادشاه مراکش مبنی بر تداوم توسعه صنعت فیلم مراکش است و فرصت های بسیاری برای آثار داخلی و خارجی و همچنین استعدادهای جوان فراهم می کند.
  جشنواره بین المللی فیلم مراکش از چهار بخش زیر تشکیل شده است:
  ۱٫ بخش مسابقه: در این بخش بین ۱۴ تا ۱۶ فیلم به نمایش در آمده که با هدف کشف استعدادهای تازه از سراسر جهان با یکدیگر به رقابت می پردازند. هیات داورانی متشکل از فیلمسازان برجسته، چهره های سرشناس دنیای سینما و منتقدان، جوایز زیر را به برندگان اهدا می کنند:
  – ستاره طلایی: جایزه بزرگ جشنواره
  – جایزه ویژه هیات داوران
  – بهترین بازیگر مرد
  – بهترین بازیگر زن
  ۲٫ بخش خارج از مسابقه: در این بخش غیر رقابتی بین ۱۰ تا ۱۵ فیلم از سراسر جهان به نمایش در می آید.
  ۳٫ نمایش های ویژه: در این بخش غیر رقابتی ۵ تا ۶ فیلم با رویکردی متفاوت به سینما نمایش داده می شوند.
  ۴٫ چشم انداز: این بخش غیر رقابتی به سینمای یک یا چند کشور با نمایش فیلم های گوناگون آن می پردازد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.