• Powered by Ajaxy
dfgh copy
 • زمان برگزاری: October 31 - November 6
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:May 31 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.message2man.com
 • فیلم های جشنواره بین المللی ((پیغامی برای انسان)) با این ایده که هدف انسان از فعالیت هنری خلق دنیای شخصی خود و بازتاب واقعیتی بیرونی اش است انتخاب می شوند. آثاری که به روش گزارشی سعی می کنند خبر یا رویدادی را صرفا بازگو کنند، با هر میزان از جذابیت ظاهری از حضور در این جشنواره باز می مانند. این جشنواره به این امر که کارگردان چگونه در خلال فیلمش خودش را بیان می کند، از چه روش هایی استفاده می کند و چطور با مخاطب ارتباط برقرار می کند بها می دهد.
  گونه فیلم کوتاه داستانی با ویژگی های خاص خودش، درست مثل ادبیات و تمایزات موجود بین داستان کوتاه و رمان در این جشنواره مورد توجه قرار می گیرد. این جشنواره همچنین پذیرای آثاری است که سبک ها و ژانرهای گوناگون را با هم ترکیب کرده اند. به عنوان مثال ترکیبی از فیلم کوتاه داستانی و انیمیشن یا حتی فیلم مستند و انیمیشن. هدف جشنواره ((پیغامی برای انسان)) تاکید بر اهمیت سینمای غیر داستانی برای فرهنگ جهانی است و به مستند سازان بومی هر ناحیه این فرصت را می دهد تا بخشی از جهان سینما باشند. اکنون که جشنواره به همان اندازه به آثار مستند بها می دهد به فیلم های کوتاه داستانی و آثار انیمیشن نیز می پردازد، هدفش پیچیده تر و سخت تر از قبل شده است.
  این جشنواره فرم ها و سبک های تازه در جهان سینما را به علاقه مندان معرفی کرده و آن ها را با گونه هایی غیر متعارف از سینما آشنا می کند. پیغامی برای انسان هم عنوان جشنواره است و هم شعار آن. این عنوان که از انجیل اخذ شده به موضوعاتی همچون ایمان، امید، عشق، رحمت و عطوفت می پردازد. موضوعاتی که این جشنواره تلاش می کند آن ها را در زندگی روزمره و سینمای امروز بیابد.
  برنامه های جشنواره:
  بخش مسابقه بین الملل: برای فیلم های مستند تا حداکثر ۱۲۰ دقیقه
  برای فیلم های کوتاه داستانی و انیمیشن تا حداکثر ۴۰ دقیقه
  بخش مستند ملی و بخش ((دروازه ای به روسیه))
  فیلم های مستند بلند تا حداکثر ۱۲۰ دقیقه
  فیلم های کوتاه داستانی و انیمیشن تا حداکثر ۴۰ دقیقه که در کشور روسیه تولید شده باشند.
  برنامه های ویژه: این برنامه ها تحت نظارت کمیته برگزاری جشنواره اجرا می شوند.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.