• Powered by Ajaxy
dsehf copy
 • زمان برگزاری: November 15 - November 26
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:May 1 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.idfa.nl
 • جشنواره بین المللی فیلم مستند آمستردام فیلم هایی را بر می گزیند که خلاقانه و با توجه به ذات هنر سینما تولید شده باشند. در این جشنواره مستند های خلاقه در اولویت قرار دارند. ایدفا به دنبال آثاری است که علاوه بر دارا بودن جذابیت و نوآوری های سینمایی، بازتاب دهنده اجتماع و برانگیزاننده ی مخاطب نسبت به مسائل اجتماعی باشند. ایدفا می کوشد در سطح بین الملل جشنواره ای با موضوعات، عقاید و دیدگاه های گوناگون باشد. ایدفا بزرگترین جشنواره فیلم مستند جهان است.
  تبادل آرا و عقاید، یکی از پایه های شکل گیری ایدفاست. این جشنواره هر ساله در کنار پخش فیلم های مستند، طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را نیز شامل می شود. این برنامه ها متضمن این اصل هستند که تبادل اطلاعات مستلزم گفتمان آزاد است. جشنواره ایدفا آثار مستند کوتاه، بلند و آماتوری را در بخش های ذیل به نمایش می گذارد:
  کودکان و سینمای مستند- چشم انداز بین الملل- آثار مستند سینمای هلند- آثار تولید شده در کارگاه مستند ایدفا
  به جز خود جشنواره، ایدفا از سه بخش جنبی دیگر نیز تشکیل شده است: بنیاد یان وریژمان، فوروم، و بازار فیلم مستند. تمامی این بخش ها در راستای رشد مستندسازی خلاقه در جهان راه اندازی شده اند. بنیاد یان وریژمان از جشنواره ها و پروژه های تولید فیلم مستند در کشورهای در حال توسعه حمایت می کند. بخش فوروم بزرگترین بازار تجاری اروپا برای فیلم های مستند سراسر جهان است و بخش بازار فیلم مستند مکانی است برای گرد هم آیی خریداران، نمایندگان فروش و پخش کننده ها که می توانند گزیده ای از بهترین مستندهای خلاقه ی هر سال را در آن تماشا کنند. همه ی این فعالیت ها در کنار هم، ایدفا را به موقعیت خاص کنونی اش در جهان سینمای مستند خلاقه رسانده است.
  جوایز جشنواره بین المللی فیلم مستند آمستردام شامل موارد زیر می باشد:
  – جایزه ی یوریس ایوتز برای بهترین مستند بلند: ۱۲۵۰۰ یورو
  – جایزه سیلور وولف برای بهترین مستند نیمه بلند (بین سی تا شصت دقیقه): ۱۰۰۰۰ یورو
  – جایزه سیلور کاب برای بهترین مستند کوتاه (تا سی دقیقه): ۵۰۰۰ یورو
  – بهترین فیلم اول برای بخش فیلم های آماتور: ۲۵۰۰ یورو
  – بهترین مستند با موضوع حقوق بشر: ۲۵۰۰ یورو
  – جایزه ی ویژه ی تماشاگران: ۵۰۰۰ یورو
  جایزه ی ویژه ی جوخه ی سینما (هیات داورانی متشکل از نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ ساله): ۲۰۰۰ یورو

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.