• Powered by Ajaxy
k copy
 • زمان برگزاری: March 6 - March 11
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:September 30 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.puntodevistafestival.com
 • جشنواره بین المللی فیلم مستند ناوارا مکانی است برای کشف تحلیل و بررسی گونه ی سینمایی که تحت عنوان ((مستند)) از آن یاد می شود. این جشنواره هر ساله در ماه فوریه در شهر پامپلونای اسپانیا توسط دپارتمان فرهنگ و جهانگردی ایالت ناوارا برگزار می گردد. هدف این جشنواره گرد یکدیگر جمع کردن فیلمسازانی است که آزادانه و خلاقانه دست به کشف هنر سینما می زنند و به قول ژان ویگو: ((چشم هایمان را باز و ما را قادر می سازند ورای دیدنی ها را ببینیم.))
  جوایز جشنواره بین المللی فیلم مستند ناوارا:
  جایزه ژان ویگو به همراه ۱۰ هزار یورو به بهترین فیلم
  جایزه بهترین کارگردان به مبلغ ۵۵۰۰ یورو
  جایزه بهترین فیلم کوتاه به مبلغ ۳۵۰۰ یورو
  جایزه ویژه تماشاگران به مبلغ ۲۵۰۰ یورو
  هیات داوران می توانند حداکثر سه جایزه ویژه به مبلغ هر کدام ۱۲۵۰ یورو به برگزیدگان اهدا کنند.
  روزنامه نگار برجسته، آیدا والیو درباره جشنواره بین المللی فیلم مستند ناوارا نوشته: فرهنگ تشکیل شده از فرش های قرمز و تندیس ها و جوایز نیست. فرهنگ حتی تشکیل شده از فیلم ها و کتاب ها هم نیست. فرهنگ محصول تبادل افکار و اندیشه هاست، و جشنواره بین المللی فیلم مستند ناوارا بهترین مکان برای گرد هم آمدن و حرف زدن، شنیدن، تماشا کردن، فهمیدن و به اشتراک گذاشتن دانسته هاست. فراتر از شکل مجازی دسترسی به اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در دنیای اینترنت، دانسته های به اشتراک گذاشته شده راه ساختن فرهنگ است. و هر سال به مدت یک هفته، شهر پامپلونا بدل به چنین مکانی می گردد. جایی که می توانیم همدیگر را ببینیم، به یکدیگر گوش فرا دهیم، و آثار یکدیگر را مورد نقد قرار دهیم.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.