• Powered by Ajaxy
f copy
 • زمان برگزاری: November 20 - November 28
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:August 31 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.iffi.nic.in
 • جشنواره بین المللی فیلم هندوستان که در شهر گوآ برگزار می شود از بزرگترین جشنواره های فیلم در هندوستان و از قدیمی ترین جشنواره های سینمایی آسیا محسوب می گردد. این جشنواره که شامل مسابقه فیلم های بلند از آسیا، آسیا پاسیفیک، آفریقا و آمریکای لاتین است توسط اداره ی جشنواره های فیلم، وزارت اطلاعات و انتشارات هند، دولت هندوستان، استانداری گوآ و صنعت فیلم هندوستان برگزار می شود. اداره جشنواره های فیلم مسئول برنامه ریزی برای جشنواره های ملی و بین المللی فیلم در هندوستان است. این اداره همچنین مسئول مدیریت مشارکت هندوستان در جشنواره های سینمایی خارج از کشور، برنامه ریزی برای نمایش فیلم های خارجی در هند و فیلم های هندی در خارج و مدیریت جوایز ملی سینمای هند می باشد. اداره ی جشنواره های فیلم روابط دوستانه را در سطح بین الملل ارتقا می بخشد و در راستای تبادل فرهنگی امکان بهره وری از نگاه های جدید در دنیای سینما را فراهم می سازد. این اداره همچنین با ایجاد رقابت سالم به بهبود استانداردهای سینمای هندوستان کمک می کند. جشنواره بین المللی فیلم هندوستان توسط فدراسیون جهانی تهیه کنندگان سینما FIAPF نیز به رسمیت شناخته شده است. این جشنواره شامل بخش های زیر می باشد:
  ۱٫ بخش مسابقه: شامل فیلم های بلند از سراسر جهان
  ۲٫ سینمای جهان
  ۳٫ مروری برآثار، بزرگداشت ها و نمایش های ویژه
  ۴٫ چشم انداز سینمای هند
  ۵٫ سینمای جریان اصلی در هند
  ۶٫ بازار فیلم
  ۷٫ جایزه فیپرشی (انجمن جهانی منتقدان) برای بهترین فیلم بلند در بخش چشم انداز سینمای هند
  جوایز جشنواره بین المللی فیلم هندوستان شامل موارد زیر می باشد:
  ۱٫ بهترین فیلم: مبلغ ۴۰۰۰۰۰۰ روپیه به بهترین فیلم که به طور مساوی بین کارگردان و تهیه کننده فیلم تقسیم می شود. همچنین علاوه بر جایزه نقدی، جایزه طاووس طلایی به کارگردان و لوح تقدیر هیات داوران به تهیه کننده فیلم تعلق خواهد گرفت.
  ۲٫ بهترین کارگردان: طاووس نقره ای، لوح تقدیر و مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰ روپیه
  ۳٫ بهترین بازیگر مرد: طاووس نقره ای، لوح تقدیر و مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ روپیه
  ۴٫ بهترین بازیگر زن: طاووس نقره ای، لوح تقدیر و مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ روپیه
  ۵٫ جایزه ویژه هیات داوران: ۱۵۰۰۰۰۰ روپیه

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.