• Powered by Ajaxy
XTFCGVHK copy
 • زمان برگزاری: September 28 - October 13
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:June 23 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.viff.org
 • جشنواره بین المللی فیلم ونکوور با هدف افزایش درک متقابل میان ملت ها از طریق سینما، توسعه هنر سینما، ایجاد ارتباط بین حرفه ای های صنعت سینما و پیشرفت سینما در بریتیش کلمبیا و کانادا برگزار می شود. این جشنواره آثار مختلف داستانی و غیر داستانی از سراسر جهان را در بخش های زیر عرضه می کند:
  – بخش تغییرات آب و هوایی: در این بخش هر سال گزیده ای از بهترین فیلم ها با موضوع محیط زیست به نمایش در می آیند. فیلم های کاندید شده برای جایزه ۲۵ هزار دلاری که یکی از بزرگترین جوایز سینمایی در میان جشنواره های آمریکای شمالی است با هم به رقابت می پردازند. فیلم های مستند و داستانی گوناگون با تاکید بر اطلاعات تازه، دیدگاه هنری و سینمایی در این بخش نمایش داده می شوند.
  – اژدها ها و ببرها: این بخش، بزرگترین رویداد سالیانه فیلم های شرق آسیاست که در خارج از آسیا برگزار می شود. ۶۳ فیلم مختلف در سال گذشته در این بخش روی پرده رفتند.
  – فیلم های غیر داستانی: در طول پانزده سال گذشته این جشنواره توجه ویژه ای به آثار مستند و فیلم هایی با رویکرد مقاله ای داشته است. این بخش به عنوان یکی از بزرگترین و موفق ترین عرصه های نمایش آثار مستند در جشنواره های جهانی شناخته می شود.
  – تصاویر کانادا: این بخش یکی از بزرگترین عرصه ها برای نمایش فیلم های کانادایی در سراسر جهان است. در سال ۲۰۰۶، یکصد و سه فیلم کانادایی شامل ۳۰ فیلم بلند، ۷ فیلم نیمه بلند و ۶۰ فیلم کوتاه در این بخش روی پرده رفتند.
  – سینمای زمان ما: این بخش از خلاقانه ترین و جسورانه ترین آثار سینمایی از سراسر جهان تشکیل شده است. در سال گذشته ۸۶ فیلم از ۴۰ کشور جهان در این بخش روی پرده رفتند که ۲۰ تای آن ها در آمریکای شمالی اکران شدند.
  – سینمای فرانسه: این بخش جنبی، هر سال به سینمای فرانسه و تاثیرات آن می پردازد.
  جوایز جشنواره بین المللی فیلم ونکوور:
  – جایزه سیاره کیوتو به مبلغ ۲۵ هزار دلار برای آثار بخش تغییرات آب و هوایی
  – جایزه ۵ هزار دلاری برای بهترین فیلم بخش اژدها ها و ببرها
  – جایزه ۱۲ هزار دلاری سیتی تی وی وسترن، برای بهترین فیلم بلند
  – جایزه بهترین فیلم کوتاه کانادایی به مبلغ ۲ هزار دلار به همراه نرم افزار Avid Media Composer به ارزش ۴۹۹۵ دلار
  – جایزه ۲۵۰۰ دلاری برای بهترین فیلم مستند کانادایی
  – جایزه ویژه زنان
  جوایز ویژه تماشاگران:
  – جایزه محبوب ترین فیلم بین الملل جشنواره
  – جایزه محبوب ترین فیلم کانادایی جشنواره
  – جایزه محبوب ترین مستند بین الملل جشنواره
  در این جشنواره همچنین تالار فیلم و تلویزیون که بزرگترین رویداد در نوع خود در غرب کاناداست برگزار می شود. در این تالار سمینارها و میزگردهای مختلفی درباره مسائل چالش برانگیز، کلاس های آموزشی و بازاری برای فیلم های کانادایی و بین المللی برگزار می شود. این تالار فرصت های مناسبی برای فیلمسازان کانادایی ایجاد می کند تا بتوانند با جامعه جهانی سینما ارتباط برقرار کنند.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.