• Powered by Ajaxy
kjl copy
 • زمان برگزاری: November 2 - November 9
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:September 15 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.kortfilmfestival.be
 • جشنواره بین المللی فیلم کوتاه لوون ISFFL گزیده ای از بهترین آثار کوتاه داستانی، انیمیشن، مستند، تجربی و موزیک ویدئو را به نمایش می گذارد. بخش مسابقه فیلم های کوتاه فلاندرزی زبان (فرانسه، بلژیک، هلند) و مسابقه فیلم های کوتاه اروپایی از جمله بخش های اصلی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه لوون می باشند. حدود نیمی از فیلم های کوتاه این جشنواره از کشورهای فرانسه، بلژیک و هلند و نیمی دیگر از سایر کشورهای جهان (عمدتا اروپایی) می باشند. این جشنواره همچنین هرساله برنامه های مروری بر آثار و نمایش های ویژه نیز برگزار می کند. جشنواره بین المللی فیلم کوتاه لوون پذیرای میهمانان زیادی از سراسر جهان از جمله کارگردان ها، پخش کننده ها، کارگزاران فروش و نمایندگان جشنواره ها می باشد. از سال ۲۰۰۴ اکران های مخصوص مدارس تبدیل به بخشی ثابت از برنامه های این جشنواره شده است.
  در بخش مسابقه فیلم های اروپایی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه لوون دو جایزه ی هیات داوران به مبلغ ۲۵۰۰ یورو و جایزه ویژه تماشاگران به مبلغ ۱۵۰۰ یورو به برگزیدگان اهدا می شود. همچنین هر ساله گزیده ای از فیلم ها بر روی DVD منتشر می شوند. در ماه مه سال ۲۰۱۰ دهمین نسخه از این DVDها شامل گزیده ای از بهترین فیلم های فلاندرزی زبان سال ۲۰۰۹ منتشر شد. تعدادی از فیلم های این مجموعه عبارت بودند از سیمیانی (که در بخش مسابقه جشنواره کلرمون فران در سال ۲۰۱۰ حضور داشت)، ونوس بر علیه من (برنده جشنواره برلین در سال ۲۰۱۰)، مخلوق مهربان (برنده جشنواره بین المللی فیلم کوتاه لوون در سال ۲۰۰۹) و بسیاری فیلم های دیگر. بنیاد غیرانتفاعی فانک برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه لوون را بر عهده دارد. این بنیاد همچنین خانه فیلم سینما زد و جشنواره بین المللی فیلم مستند داک ویل را نیز اداره می کند.
  لوون شهری است با جمعیتی حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر که در ۲۰ کیلومتری بروکسل قرار دارد. این شهر به دو علت شهرت بسیاری دارد: اول اینکه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا در این شهر واقع است که در سال ۱۴۲۵ تاسیس شده و در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند، و دیگر اینکه لوون زادگاه یکی از بزرگترین کارخانه های آبجوسازی جهان، INBEV است که از سال ۱۳۶۶ میلادی تاکنون مشغول به فعالیت است.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.