• Powered by Ajaxy
festival dei popoli
 • زمان برگزاری: November 25 - December 2
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:June 17 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.festivaldeipopoli.org
 • جشنواره دی پاپولی فستیوال بین المللی فیلم مستند، ترویج و انتشار مستند خلاق و تشویق تعامل میان تجارب مختلف را هدف خود قرار داده و به عنوان نقطه ای برای ملاقات مردم علاقه مند به فیلم مستند عمل می کند. این برنامه توسط فستیوال دی پاپولی ONLUS، انستیتوی فیلم مستند اجتماعی ایتالیا (Italian Institute for Social Documentary Film)، با حمایت وزارت هنر و فرهنگ ایتالیا (Bureau of Cinema)، ناحیه ی توسکانی، استان فلورانس، شهر فلورانس (دایره ی فرهنگ) و با حمایت برنامه ی رسانه ای اتحادیه ی اروپا (MEDIA Programme of the European Union) سازماندهی می شود.
  فستیوال دی پاپولی چهره‌ای دیالکتیکی از خود ارائه می دهد، با اتخاذ رویکردی تازه فراتر از رقابت ها و جوایز بین المللی می رود و برنامه ی اصلی اش را به صورت گردهم آیی یک هفته ای فیلمسازان و تهیه-کنندگان برای شرکت در میزگردهای بحث، کارگاه ها و گردهمایی های عمومی ارائه می دهد. این فستیوال به عنوان یک استودیو عمل می کند، مکانی که در آن شرکت کنندگان نه تنها فیلم¬ها را تماشا و درباره¬ی رویدادهای جهانی بحث می¬کنند، بلکه طرح فیلم¬های آینده را نیز می¬ریزند. هدف این پروژه تشکیل بنیادی است که پروژه¬های خلاق با کیفیت بالا را به منظور تأمین بخشی از هزینه ی مالی، ارائه ی محلی برای اقامت، آموزش های خصوصی و جلساتی با تهیه کنندگان برای انتخاب فیلم سازان، گزینش خواهد کرد.
  فستیوال دی پاپولی یک کمپین ترویجی را به شکل محلی (شهر، استان، ناحیه)، ملی (در شهرهای دیگر)، و بین المللی (از طریق همکاری با دیگر فستیوال ها) آغاز کرده و این کار را با دیگر شهرها برای میزبانی نمایش های ملی مستندها، نمایشگاه های عکاسی، کنسرت¬های موسیقی انجام می¬دهد. در عوض فلورانس، اغلب دیگر شهرها را برای نمایش مستندهای ایتالیایی دعوت می کند، در حالی‌که همچنان دارای موقعیتی برای تبلیغ شهر، فرهنگ، هنر و غذاهای آن می باشد.
  در همکاری با دیگر فستیوال ها، این فستیوال در جهت ایجاد یک منبع دیجیتال برای مستندهایش کار می کند و مجموعه ای از دی وی دی ها برای توزیع از طریق اینترنت یا شبکه ی کتابخانه های تخصصی ایجاد شده است.
  برنامه ی چهل و نهمین فستیوال شامل موارد زیر است:
  رقابت های بین المللی (INTERNATIONAL COMPETITION):
  ۱۴ فیلم بلند و ۱۲-۱۰ فیلم کوتاه، نخستین نمایش جهانی فیلم ها (به طور متناوب ایتالیایی و اروپایی)
  برنامه های اصلی (MAIN PROGRAM):
  ۱۰ فیلم معاصر، اولین نمایش فیلم های ایتالیایی، که محدوده ای از شکل های مستند را پوشش می دهد.
  مرور گذشته (RETROSPECTIVE):
  ۲۰ فیلم مستند از یک کشور منتخب برای سازماندهی کردن همکاری با فستیوال دیگری در آن کشور (پروژه ی مشترکی که در آن فستیوال دی پاپولی تولیدات اخیر ایتالیا را در کشور مذکور نمایش می دهد). کتابی نیز شامل مصاحبه ها و مقالات در رابطه با مرور گذشته چاپ می¬شود.
  MASTER IN FOCUS:
  ۱۰ فیلم از یک فیلمساز مشهور بین المللی. مطالعه ای انتقادی با مصاحبه ها و مقالات منتشر می شود و یا یک سخنرانی یا میزگرد به منظور تجلیل برگزار می شود.
  YOUNG FILMMAKERS IN FOCUS:
  سه فیلمساز هر یک با ۵ فیلم، به همراه کارگاه های مربوطه؛ یک مقاله در کاتالوگ فستیوال به علاوه ی مصاحبه ای با هر فیلم ساز چاپ می شود.
  بخش موضوعی (THEMATIC SECTION):
  ۵ فیلم مستند با یک موضوع واحد؛ فرم های رقابتی با حضور یک یا چند مهمان.
  میراث نانوک (NANOOK’S HERITAGE):
  میزگردی بین المللی درباره ی وضعیت مستندهای معاصر با حضور تئوریسین ها، فیلم سازان، تهیه‌کنندگان و کارگردانانی از فستیوال های بین المللی.
  داوران و جوایز
  جایزه ی ویژه ی هیأت داوران: یک هیأت ۵ نفره، دو جایزه را اعطا خواهد کرد، یکی برای بهترین فیلم شامل یک جایزه ی نقدی ۱۰۰۰۰ یورویی، و یکی برای بهترین کارگردان شامل جایزه¬ی نقدی ۵۰۰۰ یورویی.
  جایزه ی لورنزو مدیچی / دانشگاه فلورانس (LORENZO DE’ MEDICI/UNIVERSITA’ DI FIRENZE PRIZE): یک جایزه ی نقدی ۲۵۰۰ یورویی که توسط هیأتی متشکل از ۱۰ دانشجو به همراه یک مربی ناظر داوری می شود.
  جایزه ی تماشاگران: در فستیوال دی پاپولی تماشاگران به فیلم های از بخش رقابت بین المللی و برنامه ی اصلی رأی می دهند.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.