• Powered by Ajaxy
ik copy
 • زمان برگزاری: October 29 - November 5
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:August 10 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.mumbaifilmfest.org
 • جشنواره فیلم بمبئی توسط آکادمی تصاویر متحرک بمبئی برگزار می شود. این جشنواره تنها جشنواره سینمایی هندوستان است که توسط اتحادیه جهانی تهیه کنندگان سینما FIAPF به عنوان رویدادی مستقل شناخته می شود. جشنواره فیلم بمبئی مجموعا ۲۰۰ هزار دلار جایزه در بخش های رقابتی مختلف خود به برگزیدگان اهدا می کند. این جشنواره شامل ۵ بخش است:
  بخش مسابقه بین الملل کارگردانانی که نخستین فیلم بلند خود را ساخته اند. این فیلم ها از سراسر جهان پذیرفته می شوند و باید در یکسال منتهی به برگزاری جشنواره تولید شده باشند.
  بخش مسابقه سینمای جهان، گزیده از بهترین آثار سینمای جهان را که در یکسال منتهی به برگزاری جشنواره تولید شده اند به نمایش می گذارد. این بخش به عنوان بخش ((جشنواره ی جشنواره ها)) شناخته می شود و برگزیدگان سایر جشنواره های معتبر جهانی را روی پرده می برد.
  بخش سینمای هند، گزیده ای بهترین فیلم های تولید شده در یکسال منتهی به برگزاری جشنواره را در هندوستان به نمایش می گذارد. این بخش با هدف نمایش آثار برتر سینمای هند برای میهمانان خارجی، مدیران جشنواره ها، تهیه کنندگان و خریداران برگزار می شود.
  بخش جنبه های بمبئی، فرصتی برای فیلمسازان جوان فراهم می کند تا جنبه های مختلفی از این شهر بزرگ را در آثارشان بازتاب دهند. فقط دانشجویان و فیلمسازان جوان زیر ۲۵ سال می توانند در این بخش رقابتی شرکت کنند.
  بخش مروری بر آثار، گزیده ای بهترین فیلم های سال های گذشته را به نمایش می گذارد.
  جشنواره فیلم بمبئی تلاش دارد بهترین فیلم ها را در هر کدام از بخش های بالا انتخاب و به نمایش در آورد.
  شهر بمبئی علاوه بر اینکه پایتخت مالی هندوستان است، به عنوان یکی از مراکز مهم صنعت سینمای هندوستان نیز شناخته می شود. این شهر اهمیت بسزایی در تولیدات سینمایی و تلویزیونی صنعت فیلم هندوستان که بالیوود خوانده می شود دارد. در سال ۱۹۹۷ گروهی از افراد تاثیرگذار صنعت سینمای هندوستان، آکادمی تصاویر متحرک بمبئی را به عنوان نهادی غیر انتفاعی تاسیس کردند. هدف اصلی این بنیاد برگزاری جشنواره فیلم بمبئی است و مدیریت آن به عهده کارگردان بزرگ سینمای هند، شیام بنگال می باشد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.