• Powered by Ajaxy
tribeca
 • زمان برگزاری: April 19 - April 30
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:February 17 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.tribecafilm.com
 • جشنواره فیلم ترایبکا توسط رابرت دنیرو، جین رزنتال و کریک هاتکوف پس از حملات به مراکز تجارت جهانی بنیان نهاده شد. هدف این جشنواره کمک به فیلمسازان برای جذب بیشترین مخاطب، آگاه ساختن جامعه سینمایی و مخاطب از قدرت سینما و معرفی تثبیت شهر نیویورک به عنوان یک مرکز بزرگ فیلمسازان می باشد. این جشنواره علاوه بر ترایبکا در سالن های بسیاری در منهتن برگزار می شود و علاوه بر نمایش فیلم شامل برنامه های ویژه، اجرای موسیقی وجلسات بحث و گفتگو می باشد.
  بخش های جشنواره فیلم ترایبکا:
  بخش مسابقه آثار بلند بین الملل: فیلم هایی از سراسر جهان در این بخش پذیرفته می شوند اما فیلم ها باید حداقل یک نمایش در آمریکای شمالی داشته باشند. در این بخش جوایز بهترین فیلم داستانی بلند، بهترین فیلمساز جدید ( برای کارگردانانی که نخستین یا دومین فیلم خود را ساخته اند ) و بهترین بازیگری مرد و زن به برگزیدگان تعلق می گیرد.
  بخش مسابقه فیلم های بلند مستند: فیلم هایی از سراسر جهان در این بخش پذیرفته می شوند، اما فیلم ها باید حداقل یک نمایش در آمریکای شمالی داشته باشند. در این بخش جوایز بهترین فیلم بلند مستند و بهترین مستند ساز نوظهور ( برای کارگردانانی که نخستین یا دومین فیلم شان را ساخته اند ) اهدا می شود.
  بخش فیلم های کوتاه: فیلم های کوتاه داستانی و مستند کمتر از ۴۰ دقیقه در این بخش پذیرفته می شوند. این فیلم ها برای جوایز بهترین فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم کوتاه مستند و جایزه ویژه آثار دانشجویی با هم رقابت می کنند. فیلم های دانشجویی باید در یکی از موسسه های آموزشی معتبر تولید شده باشند.
  فیلم های کوتاه یا در بخش فیلم کوتاه یا پیش از نمایش فیلم های بلند اکران می شوند.
  بخش خارج از مسابقه: در این بخش فیلم های مختلفی از جمله آثاری که تازه ساخته شده اند و هنوز روی پرده نرفته اند، آثار مستند یا داستانی که درباره مسائل مهم جامعه امروز ساخته شده اند، آثاری از گرایشات جدید سینمایی، بهترین آثار سایر جشنواره ها، فیلم های آرشیوی و تاریخی و … نمایش داده می شوند.
  جوایز جشنواره فیلم ترایبکا:
  در سال ۲۰۱۰ در مجموع ۱۵۰ هزار دلار جایزه نقدی و ۲۰ هزار دلار جایزه به شکل خدمات تولید فیلم در این جشنواره اهدا شد. تمام فیلم های بلند می توانند برای جایزه ویژه تماشاگران با یکدیگر رقابت کنند. تمام فیلم های بلند که در نیویورک فیلمبرداری شده اند می توانند برای جایزه بهترین فیلم داستانی نیویورک و بهترین فیلم مستند نیویورکی با یکدیگر رقابت کنند.
  علاوه بر جشنواره، انستیتو فیلم ترایبکا نیز به آموزش و تربیت فیلمسازان جوان و علاقمند به سینما می پردازد.
  توسعه و ارتقای فیلم و فیلمسازی بین تمام گروه های سنی به عنوان رسانه ای برای بیان فردیت و مسائل اجتماعی، هویت بخشی و تشویق دیدگاه های مختلف از آمریکا و سراسر جهان برای مشارکت در خلق چشم اندازی فرهنگی ، ایجاد فرصت های تازه برای علاقمندان به سینما و آموزش سینما به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان و شرکت دادن آن ها در فعالیت های فرهنگی، از اهداف جشنواره هستند.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.