• Powered by Ajaxy
FDJH copy
 • زمان برگزاری: January 20 - January 26
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:October 7 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.slamdance.com
 • جشنواره فیلم سلمدنس اختصاص به فیلمسازان جدید دارد. این جشنواره تمام فیلم ها را از همه گونه ها، با هر موضوعی و از هر کشوری می پذیرد. هدف این جشنواره معطوف کردن توجهات به فیلمسازان جدید و استعداد های نوظهور است که با نمایش آثارشان در طول یک هفته برگزاری جشنواره در شهر پارک سیتی در ایالت یوتا می کوشد به آن نائل شود.
  جشنواره فیلم سلمدنس به عنوان یکی از نخستین جشنواره های حامی سینمای مستقل با نمایش نخستین آثار کارگردانان و نویسندگانی که با محدودیت بودجه نیز مواجه بوده اند برای اعتباری مثال زدنی کسب کرده است. این جشنواره می کوشد تا فعالیت های خود را در طول سال برای حمایت از این هنرمندان افزایش دهد سلمدنس به عنوان سازمانی که در طول سال فعال است، محلی برای کشف استعداد های وظهور و حمایت از آن هاست.
  این جشنواره که از سال ۱۹۹۵ توسط گروهی از فیلمسازان مستقل آغاز به کار کرد، به طور اختصاصی توسط خود فیلمسازان و برای فیلمسازان به کار خود ادامه می دهد. این تنها یکی از عواملی است که این جشنواره را در میان سایر رقبای خود متمایز می کند. جشنواره فیلم سلمدنس از بوروکراسی مرسوم اداری برای فیلمسازانی که نخستین بار به جشنواره آمده اند تا نخستین آثار خود را عرضه کنند به دور است.
  در این جشنواره ارتباطی مستقیم و پویا بین هنرمند و جشنواره و بالتبع آن بین هنرمند و صنعت سینما ، برقرار است.
  این جشنواره مفتخر است فیلمسازان بزرگی مثل استیون اسپیلبرگ ، کریستوفر نولان، مارک فارستر و جارد هس را به عرصه سینما معرفی کرده است. این جشنواره با کشف این هنرمندان به آن ها در ساخت فیلم بعد شان کمک کرد و آن ها را گامی به جلو سوق داد.
  بخش های اصلی جشنواره عبارتند از: مسابقه فیلم های بلند، مسابقه آثار مستند بلند، نمایش های ویژه، انیمیشن های کوتاه، موزیک ویدئو و … .

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.