• Powered by Ajaxy
FCH copy
 • زمان برگزاری: November 16 - November 20
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:September 23 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.foylefilmfestival.org
 • جشنواره فیلم فویل پروژه ای است که توسط مرکز چند رسانه ای نرو (multi media Nerve Centre) در شهر تاریخی دری (Derry/Londonderry) در شمال ایرلند بنیان گذاری شده است. از آغاز، فستیوال برنامه ای طرح ریزی کرد که طی آن بتوان قالب های مختلف هنری – فیلم، موسیقی، انیمیشن را از طریق بخش های به هم پیوسته ی تولید، مهارت آموزی، آموزش و نمایشگاه با هم مرتبط سازد. عناصر اصلی فستیوال فیلم فویل محتوای موضوعی آن، برنامه های گوناگون آن در رشته های مختلف و مراسم ویژه ی آن است که برای مشاهده ی رشد علاقه ی مخاطبان خود طراحی شده اند. هدف فستیوال ارائه دادن طیف متنوعی از کارهای سینمای معاصر، کلاسیک، فرهنگی و سینمای نو به اهالی شهر دری و بازدیدکنندگان فستیوال و همچنین راه پیدا کردن سینمای فرهنگی به سینماهای عمومی در منطقه است.
  به علاوه فستیوال، برنامه ی آموزشی مستقلی برای مدارس و کالج ها طراحی کرده است که طی آن نمایش فیلم های سینمایی سوررئال و مستند، کارگاه ها و اجراهایی که در طول پنج روز مراسم در جریان خواهد بود. برنامه ی آموزشی برنامه های گسترده دیگری در کالج ها و مراکز هنری از جمله مرکز هنری سترول در اومه (Strule Arts Centre)، کالج اومه، و مرکز فرهنگی منطقه لترکنی (the Regional Cultural Centre in Letterkenny) ارائه می کند. هر سال موضوع جدیدی با هدف منعکس کردن هرچه بیشتر محتوای اصلی و برنامه های آموزشی انتخاب می شود.
  این فستیوال همچنین خود را برای نمایش کارهای بومی و فراهم آوردن فرصت برای صنعت فیلمسازی محلی متعهد دانسته و از متخصصین پیشرو در این صنعت برای حضور و گفتگو در کلاس های آموزشی و کارگاه های فیلم دعـوت به عمل می آورد. این شامل کارگاه هایی با حضور متخصصین در حوزه ی جلوه‌های ویژه، آهنگسازی، فیلمبرداری، بازیگری و انیمیشن سازی به علاوه ی مورخین و خبرنگاران سینما می باشد.
  از مهمانانی که در این فستیوال شرکت کرده اند می توان از نیل جردن (Neil Jordan)، ویم وندرز (Wim Wenders)، جولی کریستی (Julie Christie)، کریستین کوبریک (Christiane Kubrick)، استفان فریرز (Stephen Frears)، کنت براناگ (Kenneth Branagh)، اندرو ایتن (Andrew Eaton)، راب کلمن (Rob Coleman)، جولین تمپل (Julien Temple) نام برد.
  رقابت ها:
  این فستیوال به فیلمسازان این فرصت را می دهد که برای جوایز معتبر (Light In Motion) LIM در پنج شاخه با هم به رقابت بپردازند: بهترین فیلم کوتاه ایرلندی، بهترین فیلم کوتاه بین المللی، بهترین انیمیشن، بهترین مستند و بهترین فیلم سینمایی. برندگان و شرکت کنندگان سابق فستیوال موفق به دریافت جایزه اسکار شده اند. از این برندگان می توان به کارگردان فیلم شش لول (Six Shooter) وارتین مکدونه (Martin McDonagh)، آندریا آرنولد (Andrea Arnold) کارگردان فیلم زنبور(Wasp)، آدام الیوت (Adam Elliot) کارگردان هاروی كرومپت (Harvie Krumpet) و اریک آرمسترانگ (Eric Armstrong) کارگردان Chubbchubbs اشاره کرد.
  فیلم های سینمایی مستقل بریتانیایی (داستانی و مستند) که در فستیوال فویل به نمایش در می آیند واجد شرایط شرکت در مسابقات سینمایی BIFA (British Independent Film Awards) هستند. در سال۲۰۰۷ فیلم کنترل (Control) موفق به دریافت ۵ جایزه یBIFA شامل بهترین فیلم مستقل بریتانیایی، بهترین کارگردانی، جایزه بهترین بازیگر تازه کار، بهترین بازیگر نقش مکمل، و جایزه ی داگلاس هیکاکس شد و فیلم “جو استرامر: آینده نانوشته” (Joe Strummer: The Future Is Unwritten) جایزه ی بهترین فیلم مستند بریتانیایی BIFA را از آن خود کرد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.