• Powered by Ajaxy
fgj copy
 • زمان برگزاری: June 9 - June 14
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:February 19 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.sheffdocfest.com
 • جشنواره فیلم مستند شفیلد مهم ترین جشنواره سینمای مستند در بریتانیا با بیشترین تعداد مخاطب است. این جشنواره تمام خانواده سینمای مستند را از سراسر جهان به مدت یک هفته برای تماشای آثار مستند و بحث گفتگو درباره فیلم ها، زیر یک سقف جمع می کند. جشنواره شفیلد علاوه بر نمایش فیلم و اهدای جایزه به برگزیدگان، بازار فیلم بین المللی را نیز اداره می کند. این جشنواره همچنین عرصه مناسبی برای دانشجویان سینماست که می خواهند وارد صنعت سینمای حرفه ای شوند. این جشنواره از دو رویداد اصلی تشکیل شده: جشنواره بین المللی فیلم و کنفرانس سینمای مستند برای تمامی مستند سازان حرفه ای شاغل در صنعت سینما و تلوزیون. این جشنواره با همکاری نزدیک کمیته برگزاری جشنواره برگزار می شود که سخاوتمندانه دانش و وقت خود را به این جشنواره نقدیم می کنند.
  تماشاگران جشنواره جشنواره به تماشای بیش از ۱۰۰ مستند جدید که توسط بهترین و بااستعدادترین فیلمسازان این ژانر از سراسر جهان ساخته شده، می نشینند. هر کدام از فیلم های انتخاب شده ویژگی های منحصربفرد خود را داردکه مجموع آن ها تصویری از سینمای مستند امروز جهان را بازتاب می دهند. گرچه برخی از این آثار در مرز ژانر مستند قرار می گیرند. استفاده های گوناگون از عناصر سینمای روایی، رویکرد جدید تجربی برای بیان موضوع یا فرم های جدید تجربی، راه های تازه برای برقرار کردن تعامل با مخاطب، همه و همه ژانر سینمای مستند را روز به روز جذاب تر و خلاقانه تر می کنند. جشنواره فیلم مستند شفیلد علاوه بر نمایش فیلم های جدید سینمای مستند، آثار کلاسیک این گون را در برنامه های مختلف مروری بر آثار یک کارگردان یا یک موضوع خاص و نمایش های ویژه روی پرده می برد.
  علاوه بر نمایش فیلم ها، بخش زیادی از جشنواره شفیلد را برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی و جلسات بحث و بررسی تشکیل می دهند. تبادل تجربیات و ارائه ایده ها و نظرات گوناگون، نشست با کارگردانان و جلسات تخصصی نقد فیلم ها تاثیر بسزایی بر روی مخاطب جشنواره می گذارد.
  از سال ۲۰۰۷ سه جایزه ویژه به این جشنواره افزوده شده: جایزه سبز، جایزه نوآوری و جایزه هیات داوران کودک و نوجوان.
  بازار بین المللی جشنواره فیلم شفیلد امکان دیدار فیلمسازان مستقل با سرمایه گذاران و تهیه کنندگان داخلی و خارجی در جلسات ۲۰ دقیقه ای را فراهم می کند.
  در این جشنواره حدود ۴۰ جلسه نقد و بررسی، کلاس آموزشی و کارگاه تخصصی توسط فعالان صنعت سینمای مستند برگزار می شود. در این جشنواره همچنین برنامه های بسیاری برای جوانان و دانشجویان وجود دارد. در این برنامه ها، شرکت کنندگان می توانند با تهیه کنندگان و پخش کننده ها و کارگردانان دیدار داشته باشند و همچنین جایزه ویژه ای توسط تلوزیون بی بی سی برای این افراد تدارک دیده شده است. همچنین جوانان می توانند با همکاری مربیان که شامل کارگردانان، تدوین گران، فیلمبرداران و سایر فعالان حرفه ای این صنعت می باشند، فیلم های کوتاه مستند خود را بسازند.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.