• Powered by Ajaxy
Full Frame Documentary Film Festival
 • زمان برگزاری: April 6 - April 9
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:November 1 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.fullframefest.org
 • این جشنواره در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و از آن پس همواره از مهمترین فستیوال های فیلم مستند بوده است. این فستیوال به خاطر نمایش کارهای معاصر فیلمسازان معتبر و نوظهور، مجموعه ی “چرا جنگ؟” و همچنین نمایش مستندهای کلاسیک شناخته می شود. فستیوال فول فریم طی ۴ روز برگزار می شود که در طول آن تمام روز، صبح تا نیمه های شب، مجموعه ی متنوعی از فیلم ها به نمایش در آمده، میزگردها و سمینارها، و جلسات پرسش و پاسخ برگزار می شود و از مهمانان به گرمی پذیرایی می شود. این فستیوال یکی از برترین فستیوال های فیلم مستند در جهان است.
  فستیوال در شهر دورهام ایالت کرولینای شمالی، در فضایی صمیمی این شهر کوچک و مناظر طبیعی آن برگزار می شود که به ارتباط و گفتگو بیشتر میان فیلمسازان، سینماگران و عموم مردم کمک می کند. در دهه ی گذشته این فستیوال از فیلمسازان تازه کار و نیز فیلمسازان مشهور مانند مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)، فردریک وایزمن (Frederick Wiseman)، عباس کیارستمی (Abbas Kiarostami)، مایکل مور (Michael Moore)، ارول موریس (Errol Morris)، دی.ای.پنبیکر (D.A. Pennebaker)، کن برنزر (Chris Hegedus)، چارلز برنت (Charles Burnett) به خوبی استقبال کرده است.
  نانسی بورسکی (Nancy Buirski) که در سال ۱۹۹۶ پس از اینکه از سوی دانشگاه دوک در رشته رسانه و خبرنگاری بورسیه دویت والاس را دریافت کرد به دورهام آمد این فستیوال را پایه گذاری کرد. بورسکی اولین دوره ی فستیوال را در سال ۱۹۹۷ و تحت حمایت مرکز مطالعات مستند در دانشگاه دوک راه اندازی کرد. وی در سال ۲۰۰۲ نهادی مستقل تشکیل داد که بعدها به شرکت هنرهای مستند (Doc Arts Inc.) تبدیل شد و فستیوال را به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی ۵۰۱(c)(3) [نوعی معافیت مالیاتی در امریکا که ۲۸ نوع از موسسات غیرانتفاعی شامل را می شود] به ثبت رسانید. او تا سال ۲۰۰۷ مسئولیت این فستیوال را بر عهده داشت. اکنون او تهیه کننده ی فیلم، راهنما و مشاور کمپانی های رسانه ای است.
  این فستیوال توسط کمپانی های HBO و A&E قویا حمایت شده و همکاری نزدیکی با مرکز مطالعات مستند و اسپانسر آن، دانشگاه دوک دارد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.