• Powered by Ajaxy
g
  • زمان برگزاری: October 6 - October 15
  • آخرین مهلت ثبت ‌نام:July 6 , 2017
  • وب سایت جشنواره: www.hsdfi.org
  • موسسه¬ی فیلم مستند هات اسپرینگ تلاش می¬کند تا با تدارک دیدن موقعیت¬های فرهنگی، سرگرمی، و آموزش سینمایی، از طریق مستندهای با کیفیت روی موضوعات مختلف گستره¬ی مخاطبان را افزایش دهد. همچنین هدف موسسه فیلم مستند هات اسپرینگ ارائه و تأسیس یک محل برای مستندسازان جدید از سراسر کشور و خارج از آن و پشتیبانی از دیگر جوامع و سازمان¬های فرهنگی از طریق برنامه¬ریزی و دیگر تلاش¬های وسیع آموزشی است.
    این فستیوال در سال ۱۹۹۲ آغاز شد، و توسط گروه کوچکی از فعالان هنر در Hot Springs راه¬اندازی شده است. در آن سال ۱۰ نامزد جایزه¬ی فیلم¬های مستند به صورت عمومی و بدون هزینه بررسی شدند. اولین اتفاق حضور بازیگر کهنه¬کار James Whitmore و صحبت او از یک آینده¬ی روشن بود: این فستیوال ( Hot Springs ) می¬تواند پایتخت مستند جهان باشد. و با تشویق حاضرین مشتاق به این تلاش¬های نوپا همراه شد و این فستیوال با نمایش ۴۴ فیلم در روی صحنه در سال ۱۹۹۳ رشد کرد. رویداد جمع¬آوری اعانه بازیگر James Earl Jones را نمایان کرد کسی که اعلام کرد: می¬بینم که دهه¬ی ۱۹۹۰ را با وجود فستیوال فیلم مستند Hot Springs به عنوان یکی از مهمترین مکان¬های این ژانر وعده¬ی دورانی بی¬نظیر از محبوبیت را برای فیلم و ویدئوی غیرداستانی می¬دهد.
    بیش از ۵۰۰۰ تماشاچی، ۱۴ مستندساز با حضور ده¬ها داور فیلم در فستیوال سال ۱۹۹۴ حضور داشتند. فیلمسازان با تماشاچیان ملاقات کردند و در بحث¬های بعد از فیلم شرکت کردند که اتفاق بسیار نادری در دیگر فستیوال¬ها است اما به ایجاد سنت مشارکت فیلمسازان در فستیوال کمک کرده است. این سنت همان چیزی است که HSDFF را یک مکان منحصر به فرد می¬سازد، و همان چیزی است که باعث می-شود تماشاچیان باز هم به این فستیوال بیایند و فیلمسازان با ستایش از فستیوال سخن بگویند.
    فستیوال هر ساله بیشتر رشد می¬کند و به وسیله¬ی جامعه، برای سازماندهی و تأمین¬های مالی، با کمک¬های مالی قابل توجهی از سوی آکادمی تصاویر متحرک، علوم و هنر، بنیاد راکفلر، شورای هنرهای Arkanasa و موقوفه ملی برای هنر، حمایت می¬شود. رشد مخاطبان فستیوال، طرح¬های آموزشی، قدر و منزلت و دستیابی به تئاتر Malco منجر به گسترش فستیوال در سطح بین¬المللی در طول سال منجر به جذب بیش از ۳۰۰۰۰۰ تن از مخاطبان و فیلمسازان شده است.

    CATEGORY

    GENERS

    TAGS

    filmival.com

    فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.