• Powered by Ajaxy
Kassel Documentary Film and Video Festival
 • زمان برگزاری: November 14 - November 19
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:July 7 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.kasselerdokfest.de
 • جشنواره فیلم مستند کسل در طول شش روز بیش از ۲۲۰ فیلم مستند از سراسر جهان را به نمایش می گذارد. این جشنواره بر فیلم هایی که موضوع شان را توسط ابزار سینمای مستند مورد واکاوی قرار می دهند تاکید دارد. جشنواره فیلم مستند کسل همچنین علاقه مند به آثاری تجربی است که دیدگاه و روش شخصی کارگردان در آن نمود دارد. هیچ محدودیت زمانی برای فیلم های متقاضی شرکت در جشنواره وجود ندارد.
  نمایشگاه هنر رسانه ای مونیتورینگ، که اختصاص به هنر معاصر رسانه دارد، در کنار جشنواره فیلم مستند کسل برگزار می شود. ۱۵ اینستالیشن و مجسمه در این بخش از بین تمام آثار رسیده انتخاب می گردد و در طول جشنواره به نمایش در می آیند. علاوه بر این، پرفورمنس های صوتی تصویری و برگزاری همایش از سایر برنامه های جشنواره فیلم مستند کسل می باشند.
  همایش امسال با موضوع ((اثر چهل تکه)) به رابطه ی بین تولید هنری، محصول فرهنگی و دانش پرداخت. هنرمندان، فیلمسازان، نویسندگان، محققین و سایر علاقه مندان در زمینه ی مطالعات میان رشته ای در این کنفرانس به بحث و تبادل نظر پرداخته و درباره ی ایده ها و پروژه هایشان به بحث نشستند. جشنواره فیلم مستند کسل هر ساله علاوه بر مخاطبان داخلی، علاقه مندان و فعالان صنعت رسانه را از سراسر آلمان، اروپا و سایر نقاط دنیا به خود جلب می کند. این جشنواره پذیرای همه ی هنرمندان و فیلمسازان، پخش کننده ها، صاحبان گالری ها، دانشگاه ها و موسسات آموزشی با جدیدترین آثار و پروژه هایشان در بخش های گوناگون است.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.