• Powered by Ajaxy
Nashville Film Festival
 • زمان برگزاری: April 20 - April 29
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:January 8 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.nashvillefilmfestival.org
 • جشنواره فیلم نشویل در سال ۱۹۶۱ آغاز به کار کرد و یکی از قدیمی ترین جشنواره ها در ایالات متحده و بزرگترین و شناخته شده ترین رویداد هنری در ایالت تنسی است. هر ساله بیش از ۱۷۰۰ فیلم داستانی، مستند، کوتاه، انیمیشن و تجربی از سراسر جهان متقاضی شرکت در این جشنواره می شوند. بعد از بازبینی و داوری اولیه، حدود ۲۰۰ فیلم از همه ی گونه ها برای رقابت در جشنواره انتخاب و در چهار سالن سینمای جشنواره به نمایش در می آیند.
  از آنجا که شهر نشویل معروف به شهر موسیقی است، طبیعی است که جشنواره فیلم نشویل به هنر موسیقی نیز اهمیت دهد و از همین رو موسیقی فیلم بخشی از جشنواره را شامل می شود. برخی از خاطره انگیزترین موسیقی های فیلم توسط آهنگسازان و نوازندگان نشویل ساخته و نواخته شده اند. علاوه بر فیلم های بسیاری که درباره موسیقی تولید شده اند و جوایز اختصاصی موسیقی فیلم در این جشنواره، برپایی کارگاه های تخصصی و رویدادهای جنبی دیگر باعث می شود آهنگسازان فیلم و سینماگران هالیوودی در این جشنواره با هم به تعامل بپردازند.
  جایزه بنیاد اصل اول قانون اساسی آمریکا، اصل آزادی بیان، به سازنده فیلمی که به بهترین نحو بازتاب دهنده مفهوم آزادی در فیلم خود باشد تعلق می گیرد. از جمله برندگان پیشین این جایزه می توان از رابرت ردفورد، سوزان ساراندون، هری بلافونته و چارلز برنت نام برد. تهیه کننده مستقل کریستین واکن آخرین فردی است که این جایزه را دریافت کرده است.
  جشنواره شامل بخش فیلم های بلند مستند و داستانی و بخش فیلم های کوتاه (کمتر از ۴۰ دقیقه) در گونه های مستند کوتاه، داستانی، انیمیشن، تجربی و فیلم های کوتاه فیلمسازان زیر ۱۸ سال می باشد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.