• Powered by Ajaxy
OKIHUH copy
 • زمان برگزاری: October 5 - October 14
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:July 23 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.filmfesthamburg.de
 • بیش از ۱۴۰ فیلم سینمایی و مستند بین المللی نمایش فیلم خود را برای اولین بار در آلمان، یا اروپا و یا اولین نمایش جهانی خود را درهشت بخش شانزدهمین فستیوال فیلم هامبورگ جشن می گیرند. جنبه های مختلف برنامه ی فستیوال از فیلم های هنری فرهنگی تا سینمای خلاق عامه پسند، از فیلم های ژانر سفرهای جاده ای تا ملودرام، از کمدی و وسترن تا فیلم های هیجان برانگیز و فیلم کودکان متغیر است.
  فستیوال فیلم هامبورگ اولین فیلم های فیلم سازان جوان آلمانی و بین المللی را در کنار فیلم های فیلم سازان بسیار مشهور بین المللی نمایش می دهد.
  حضور برندگان جایزه ی آکادمی (Academy Award) مانند کلینت ایستوود (Clint Eastwood)، جودی فاستر (Jodie Foster) و مایکل مور(Michael Moore)، فیلمسازان هنری مانند Aki Kaurismäki، جیم جارموش (Jim Jarmusch)، پیتر گرینوی (Peter Greenaway) و ویم وندرز (Wim Wenders)، لار ون تریه (Lars von Trier) و کارگردان های آلمانی مثل فاتح آکین (Fatih Akin)، Ayse Polat، Oliver Hirschbiegel فضای هنری و اغلب بح¬ برانگیز فستیوال را به خوبی توضیح می¬دهد.
  در سال ۲۰۰۸ فستیوال فیلم هامبورگ بخش¬های زیر را ارائه کرد:
  Agenda 08
  این بخش شامل تمام برنامه های فستیوال می شود. در این بخش تمام جنبه های مختلف طیف سیاسی، اجتماعی را نمایش داده و موضوعات اجتماعی را در وسیعترین معنای خود با تمام بار هنری و سینمایی آنها به نمایش می¬گذارد.
  روشنایی های شمالی(Nordlichter)
  بخش “روشنایی های شمالی” پنجره ایست برای نمایش فیلم های سینمایی و مستند از هامبورگ و اشلسویگ هلاشتاین و فیلم های را نمایش می دهد که در شمال ساخته و فیلمبرداری شده باشند.

  Vitrina
  این بخش برای نمایش فیلم های ساخته شده توسط کشورهای اسپانیایی زبان و پرتغالی زبان است.

  Voilà!
  این بخش فیلم های فرانسوی و یا فیلم هایی از کشورهای که با فرهنگ فرانسوی بسیار نزدیکند را به نمایش می گذارد.

  فیلم های تلویزیونی (TV Spielfilme im Kino)
  در این بخش فیلم هایی که توسط تلویزیون آلمان برای پخش تلویزیونی تولید شده اند و در فستیوال فیلم هامبورگ اولین نمایش جهانی خود را دارند به نمایش در می آیند.

  Eurovisuell
  این بخش فیلم هایی از کشورهای مختلف اروپایی را به نمایش می گذارند که از سوی بیننده ها بیشترین توجه و تحسین را جلب کرده و بسیار موفق بوده اند.

  Deluxe
  هر ساله در این بخش فیلم های کلاسیکی از کشورهای متفاوت به نمایش در می آیند. دولوکس شش فیلم کلاسیک از دهه شصت را تا به امروز نمایش می دهد که مهمان های اخیر آن از کشورهای بلژیک، ترکیه، اتریش و فنلاند بوده اند.

  فستیوال فیلم کودکان (KinderFilmfest )
  فستیوال فیلم هامبورگ فیلم های سینمایی و انیمیشنهای آلمانی و بینالمللی را به نمایش می‌گذارد.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.