• Powered by Ajaxy
Hot Docs Canadian International Documentary Festival
 • زمان برگزاری: April 27 - May 7
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:January 9 , 2017
 • وب سایت جشنواره: www.hotdocs.ca
 • جشنواره مستند بین المللی Hot Docs کانادا بزرگترین جشنواره مستند و بازار فیلم در شمال امریکا است. هر سال، فستیوال مجموعه ای از بیش از ۱۷۰ مستند از کانادا و سراسر جهان را به نمایش می گذارد .

  Hot Docs در سال ۱۹۹۳ توسط سازمان مستند کانادا (سابقا انجمن فیلم مستقل کانادا)، که انجمنی ملی از فیلمسازان مستندساز مستقل است تاسیس شد. در سال ۱۹۹۶ Hot Docs به صورت یک سازمان جداگانه با دستور به نمایش گذاشتن و حمایت از کار فیلمسازان مستندساز کانادایی و بین المللی و ترویج تولید با کیفیت فیلم مستند، در آمد.

  Hot Docs ، با کنار هم قرار دادن وقایع پرجنب و جوش و رویدادهای عمومی و حرفه ایی، یکی از بهترین بازارها و مکان های ملاقات برای صنعت مستندسازی در شمال امریکا است. سال گذشته، فستیوال بیش از ۲۰۰۰ نماینده، از جمله مستند سازان، خریداران، برنامه نویسان، توزیع¬کنندگان و سردبیران کمسیون ها از سراسر جهان را جذب کرد.

  در طول فستیوال Hot Docs انجمن مشهور Hot Docs را نیز ارائه می¬دهد. راه اندازی آن در سال ۲۰۰۰ به عنوان انجمن مستند تورنتو، این رویداد محدود بر سخنرانی ها و پروژه های از پیش انتخاب شده متمرکز شد و به سرعت خود را به عنوان بازار بین المللی در شمال امریکا برای خریداران و فروشندگان مشغول به کار در رابطه با مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، تثبیت کرد. بیش از ۱۹۰ شبکه و توزیع کننده از اروپا، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا و جاهای دیگر به طور مرتب در این فستیوال شرکت می کنند و شرکت Hot Docs خدمات موفقی را برای پروژه های حاضر ارائه می دهد، همچنین اسباب استراحت نمایندگان را فراهم می کند و به دلیل فرمت های غیر معمول خود، هنوز به عنوان یک منبع برجسته ی بازار هم برای خریداران و هم برای فروشندگان به حساب می آید. Hot Docs به یک فرمت توسعه یافته توسط انجمن آمستردام برای تأمین مالی بین المللی مستندها و شرکایشان (شبکه مستند اروپا) تبدیل شده است.
  Hot Docs فیلم های مستند و ویدئوهایی در طول¬ها و موضوعات متفاوت برای گنجاندن در برنامه های زیر، نمایش می دهد: طیف های کانادا، طیف های بین المللی، نمایشگاه جهانی، Focus On، Made In, Next، و Doc It!.
  همه ی فیلم ها در رقابت های رسمی اولین نمایش تورنتو خود را همراه با تعداد زیادی نمایش جهانی، بین المللی، نخستین نمایش های شمال امریکا یا کانادا خواهند داشت. برای بسیاری از نمایش ها، مدیران حضور دارند تا فیلم های خود را به شما معرفی کنند و در جلسات post-show Q & A با تماشاچیان شرکت کنند.
  Hot Docs برنامه های رقابتی بین المللی و کانادایی، بازار مستند بین المللی، فروشگاه Doc و انجمن Hot Docs را به طور بررجسته ای نشان می دهد. علاوه بر فستیوال و انجمن Hot Docs ، Doc Soup ، نمایش و بحث ماهیانه را در سینما Bloor برگزار می کند، که فرصتی را برای تماشاچیان برای مشاهده و بحث در مورد مستندهای برجسته ی معاصر در طول پاییز و زمستان فراهم می کند.

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.