• Powered by Ajaxy
Clermont-Ferrand Short Film Festival
 • زمان برگزاری: February 3 - February 11
 • آخرین مهلت ثبت ‌نام:October 5 , 2016
 • وب سایت جشنواره: www.clermont-filmfest.com
 • جشنواره فیلم کوتاه کلرمون ـ فراند، به یکی از برترین رخدادهای سینمای جهان که به فیلم کوتاه اختصاص دارد، بدل شده است. این فستیوال، پس از جشنواره کن از لحاظ مخاطب و شرکت حرفه‌ای‌ها، دومین جشنواره بزرگ فرانسه است. این فستیوال، در دل مجموعه فعالیت‌های یک‌ساله‌ای که توسط تیم این فستیوال انجام می‌گیرد، قرار دارد. این فستیوال، در سال ۲۰۰۹ ، صد و سی ‌ وهفت هزار و صد و نود و شش شرکت کننده و بیش از ۲۸۰۰ نماینده حرفه‌ای داشت. مسابقه بین الملل نیز شامل ۷۵ فیلم در ۱۴ بخش از حدود ۵۰ کشور جهان بود. مسابقه فرانسه شامل ۶۵ فیلم در ۱۲ بخش بود و در بخش مسابقه آزمایشگاهی در حدود ۴۵ فیلم در ۵ برنامه به نمایش درآمد. بازار فستیوال کلومون، شامل ۲۳۴ شرکت سینمایی، ۱۱۱ پخش کننده، ۳۷۸ تهیه کننده و ۴۱۵ نماینده فستیوال بود که در سالنی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع فعالیت می‌کردند. این فستیوال، بهترین مکان برای نمایندگان بخش‌های مختلف تولید سینمای فیلم کوتاه در سرتاسرجهان است.
  فستیوال فیلم کوتاه کلرمون ـفراند توسط metage Sauve qui peut le court ، نهادی که در ۴ آگوست ۱۹۸۱ با هدف تشکیل رخدادی بزرگ و اصلی برای فیم کوتاه شکل گرفت، مدیریت می‌شود. در سال ۱۹۷۹، یک هفته فیلم کوتاه توسط انجمن سینمایی دانشگاه کلرمون فراند برگزار گردید. این رخداد در سال ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱ نیز تکرار شد و باعث گردید تا اعضای انجمن، «فیلم کوتاه: کمک» را برای گسترش پروژه و تبدیل آن به یک فستیوال واقعی تشکیل دهند. این فستیوال در سال ۱۹۸۲ رقابتی شد و در سال ۱۹۸۶ اولین بازار فیلم کوتاه به راه افتاد. از آن زمان تا سال ۱۹۸۹ این فستیوال در حدود دو میلیون نفر تماشاگر، هزاران فیلم، صدها فیلمساز، یازده وزیر فرهنگ فرانسه و ده مدیر ارشد مرکز سینمای فرانسه را به خود دیده است.
  * شرکت در این فستیوال برای عموم رایگان می‌باشد.*

  CATEGORY

  GENERS

  TAGS

  filmival.com

  فیلمیوال، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی جشنواره ها و رویدادهای بین المللی سینما با تاکید ویژه بر پوشش حضور بین المللی سینمای ایران است . بانک جشنواره های فیلمیوال، دارای اطلاعات کامل بیش از ۲۰۰ جشنواره مهم جهان در پنج گروه اصلی ؛ فیلم سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه، فیلم تجربی و انیمیشن می باشد.